"ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА И ПЕНЗИЈА НИЈЕ РАСИПАЊЕ": Синиша Мали одговорио посланицима опозиције
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар финансија Синиша Мали одговорио је данас на обраћања посланика опозиције на Одбору за финансије Народне Скупштине, на коме се данас расправљало о Предлогу ребаланса буџета за 2023. годину.

Foto: Printskrin Instagram/mali_sinisa
Он се посебно осврнуо на тврдње посланика Миодрага Гавриловића из Демократске странке који је рекао да су већа издвајања за плате и пензије, као и помоћ за децу и мајке - “расипање“.
- Ниједна одлука коју доносимо није случајна, нити је урађена без детаљних анализа и прорачуна. Резултати говоре да смо на правом путу – имамо и даље позитивне стопе раста, док једна Немачка два квартала за редом пада. Јавни дуг нам је тренутно на нивоу од 50,8%, незапосленост је у другом кварталу 9,6%, а некад је износила преко 25%... Просечна пензија је 2012. године била 204 евра, а већ наредне године ће бити 390 евра, а притом смо успели да сачувамо макроекономску стабилност. Реалан раст пензија за првих шест месеци ове године је 6,6%. Нећемо одустати од бриге о нашим грађанима. Наша политика се тако разликује од оних који кажу да је повећавање плата и пензија „расипање“, пошто опозиција то тврди. Бројке су једно, људски животи и деца су друго. То је можда ваша политика, наша није – истакао је потпредседник Владе.
Он је додао да је претходна власт у јуну 2012. године оставила 8 милијарди динара на рачуну, што није било довољно ни за исплату пензија, а само 15 година касније ћемо бити домаћини једног од најважнијих и највећих догађаја на свету, специјализоване Експо изложбе.
- Тад ћемо бити велики победници! Успели смо да сачувамо макроекономску стабилност и на то треба да будемо поносни - закључио је Мали.
БОНУС ВИДЕО: ПОТПУНИ ХАОС НА ПРЕЛАЗУ БАЈАКОВО: Непрегледна колона на изласку из Србије
Препоручујемо

РОДНА КУЋА ТОНИЈА БИЈЕЛИЋА: Није заборавио своје село у Босни и Херцеговини (ФОТО)
04. 09. 2023. у 09:58

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (46)