"ЗА НЕВИНО ПРОЛИВЕНУ СРПСКУ КРВ НИКО НИЈЕ ОДГОВАРАО" Петковић: Док је Вучић на челу Србије, Курти неће моћи да протера Србе са КиМ

Биљана Ристивојевић

11. 07. 2023. у 13:33

ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић поручио је данас да премијеру привремених приштинских институција Аљбину Куртију, док је председник Александар Вучић на челу Србије, неће поћи за руком да једностраним акцијама протера Србе са севера КиМ и покуша да промени етничку структуру у четири српске општине.

ЗА НЕВИНО ПРОЛИВЕНУ СРПСКУ КРВ НИКО НИЈЕ ОДГОВАРАО Петковић: Док је Вучић на челу Србије, Курти неће моћи да протера Србе са КиМ

Фото: Танјуг

Петковић је у саопштењу навео да с тим циљем Курти "бесрамно" напада српски народ на северу КиМ, "који назива погрдним именима" и нагласио да "једини извор проблема на лежи у његовим насилним и једностраним акцијама".

- Аљбин Курти срамота је за сам појам демократије, јер се његова 'демократија' огледа у пребијању невине српске деце, пуцању у леђа Драгиши Гаљку, Миљану Делевићу, Милану Јовановићу, браћи Стефану и Милошу Стојановићу док носе Бадњак - оценио је Петковић.

Додао је да страх на северу Косова и Метохије сеју искључиво, како је навео, Куртијеве терористичке фаланге, које се "крију иза униформи тзв. косовске полиције".

Подсетио је да "за невино проливену српску крв" нико у Приштини није одговарао, као ни за "зверско иживљавање" над невино ухапшеним Србима, што су, истиче Петковић, на крају признали и представници Еулекса.

- Не прође дан да се Курти не шегачи са правом и правдом и изврће сам појам и суштину демократије и на то га свакодневно упозоравају бројни међународни представници. Срамота је да Курти Србе назива фашистима, када је управо сама његова идеологија Призренске лиге и Велике Албаније прави фашизам који подразумева етничи очишћено Косово и Метохију од Срба - навео је Петковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све

МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све

АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.

06. 02. 2026. у 22:55

ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (83)

Ко је ЋЕРКА Миле Јововић? Иста мајка, наследила СРПСКЕ ГЕНЕ (ФОТО)