КУРТИ ЗАКУКАО: Западни изасланици пристрасни, долазе са захтевима Београда;

Новости Онлајн

08. 06. 2023. у 22:54

ПРЕМИЈЕР привремених приштинских институција Аљбин Курти изјавио је да су Сједињене Америчке Државе и Европска унија пристрасне у разговорима Београда и Приштине, тврдећи да Габријел Ескобар и Мирослав Лајчак долазе са захтевима друге стране.

КУРТИ ЗАКУКАО: Западни изасланици пристрасни, долазе са захтевима Београда;

Foto: EPA/VALDRIN XHEMAJ/Shutterstock/ilustracija

Курти је за Асошијетед Прес навео је да изасланици САД и ЕУ за преговоре — Габријел Ескобар и Мирослав Лајчак, долазе са захтевима Београда.

- Долазе нам са захтевима. Са захтевима друге стране - рекао је Курти.

Курти каже и да западне силе не би требало да повлађују Београду, у којем види, како каже, "суштински проблем за насиље на Западном Балкану".

Навео је да су чак и за ванредне изборе у четири северне општине са већинским српским становништвом  23. априла тзв. Косово изневерили међународни посредници, јер су , како је рекао, позвали на извршење изборних амандмана, али нису извршили притисак на једину политичку странку етничких Срба да учествује у гласању.

Зато каже да ће му бити потребна помоћ међународне заједнице да негује политички плурализам у етничкој српској мањини, како би се обезбедила "фер конкуренција и демократска трка за нове градоначелнике".

- Не можемо себи да дозволимо још један процес који ће српски кандидати бојкотовати пар дана пре почетка избора, јер то Београд налаже - рекао је Курти.

БОНУС ВИДЕО: "ИДИТЕ КУЋИ, КОСОВО ЈЕ СРБИЈА" - Малишани из Зубиног Потока се играју испред бодљикаве жице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (6)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Никола Јокић остао у конкуренцији за МВП награду, Денвер добио тешког ривала у првој рунди плеј-офа