ФИЈАСКО СЕПАРАТИСТИЧКИХ ВЛАСТИ У ПРИШТИНИ: Шешељ о колапсу Куртијевог режима - Срби су показали највиши могући степен јединства

Novosti online

23. 04. 2023. у 17:00

ПРЕДСЕДНИК СРС Војислав Шешељ изјавио је да су сепаратистичке власти у Приштини доживеле фијаско када су покушале да организују данашње локалне изборе на северу Косова и Метохије.

ФИЈАСКО СЕПАРАТИСТИЧКИХ ВЛАСТИ У ПРИШТИНИ: Шешељ о колапсу Куртијевог режима - Срби су показали највиши могући степен јединства

Фото: Н. Скендерија/илустрација

Ти "избори" представљају средство манипулације, средство сузбијања српских интереса и спречавања да се оствари српско право у погледу формирања Заједнице српских општина, објашњава лидер радикала.

- Најважније је да су Срби показали највиши могући степен јединства - казао је Шешељ у емисији "После ручка" на ТВ Хепи.

Лидер радикала истиче да се српско јединство на Косову и Метохији мора очувати по сваку цену.

Уколико тзв. Косово буде примљено у Савет Европе Србија мора истог момента да напусти Савет Европе и све његове органе, истиче председник СРС.

То укључује и Европски суд за људска права, каже Шешељ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (1)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута