"ПОСЕТА ОД НАЈВЕЋЕ ВАЖНОСТИ" Вучић се састао са Абдулом бин Заједом: "Поносан на пријатељство, стратешко партнерство и заједничку визију"
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић састао се данас са министром за спољне послове и међународну сарадњу Уједињених Арапских Емирата шеиком Абдулом бин Заједом eл Нахјаном.

Фото: Инстаграм/buducnostsrbijeav
- Пожелео сам срдачну добродошлицу нашем пријатељу шеику Абдули бин Заједу ал Нахјану. За нас је ова посета од највеће важности, не само због континуитета у интензивирању политичког дијалога на високом и највишем нивоу, већ и због тога што је мудра и одговорна политика лидера УАЕ позиционирала ову земљу у сам врх држава без којих је тешко или немогуће донети било коју важнију геополитичку одлуку. Зато сам посебно захвалан на посвећености УАЕ јачању односа са Србијом, а поготово искреном пријатељу наше земље, Његовом височанству шеику на томе што наставља да са нама дели визију успешне, модерне и богате Србије која доприноси брзом развоју целог региона - објавио је председник на свом Инстаграм налогу.
- И управо због тога сам са великим задовољством уручио позив Његовом височанству да нам учини огромну част и посети Србију, овога пута као председник УАЕ и увек поштовани пријатељ. Поносан сам на ово пријатељство, стратешко партнерство и заједничку визију развоја наше земље, региона и света - закључио је председник Вучић.
Препоручујемо

ПАО СНЕГ: Да ли полиција може да вас казни ако немате зимске гуме? Већи трошак - али и безбедност
03. 04. 2023. у 18:20 >> 08:28

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"ЗБОГОМ ГУРУУ ЗОРАНУ" Умро вођа наше легендарне групе; бенд престаје да постоји? Отишао свега неколико дана после вести о болести
ГРУПУ су основали уз велику подршку и ветар у леђа Боре Ђорђевића и "Рибље чорбе".
04. 05. 2025. у 19:43 >> 19:47
Коментари (335)