ПРЕМИЈЕРКА ИЗ ДУБАИЈА: ЗСО мора бити формирана без обзира на то шта каже Курти
СРБИЈА је увек спремна за дијалог и увек ће бити ту да разговара са Приштином, али Заједница српских општина мора бити формирана и то је овога пута заједнички став Србије и западних партнера, пре свега, ЕУ и САД.
Фото: Танјуг
Ово је јуче из Дубаија поручила премијерка Ана Брнабић одговарајући на питање новинара да ли је Србија спремна за наставак дијалога са Приштино и када ће се то десити. Премијерка је на Светском самиту влада, рекла да је Србија је под вођством председника Александра Вучића показала колико је спремна за дијалог, колико је толерантна и флексибилна да би одржала стабилност.
- У овом тренутку на столу је ЗСО. Заиста је дошло крајње време, а било је можда и пре пет година, за имплементацију Бриселског споразума и оснивање ЗСО, а у априлу ће бити 10 година. Овај пут желим да се захвалим нашим партнерима на Западу зато што инсистирају на оснивању ЗСО на начин на који смо потписали 2013. и 2015. године, и као што смо разговарали крајем 2022. године. Чини се да смо овог пута на истом становишту - рекла је Брнабић.
Без обзира шта Аљбин Курти каже, нагласила је премијерка, зна се шта је потписано и шта мора бити имплементирано.
"ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО!" Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска
УКРАЈИНСКЕ снаге настављају упорно да бране џеп око Покровска и Мирнограда, упркос немилосрдним руским нападима који све више угрожавају линије снабдевања и повећавају ризик од потпуног окружења-
06. 11. 2025. у 14:56
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду
ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.
06. 11. 2025. у 12:50
Коментари (0)