ШПИЈУНКА: Гујон добио гусле на поклон (ФОТО)
ДИРЕКТОР Управе за сарадњу с дијаспором и Србима Арно Гујон недавно је у Крагујевцу на поклон добио гусле.
Фото И. Маринковић
А то је инструмент који је, уз коло и славу, своје место нашао и на Унесковој листи културног наслеђа.
- Гуслари су препричавали догађаје из националне историје вековима, а певање уз овај инструмент бодрило је Србе у борби за независност од османлијске власти. Чувамо гусларску традицију од заборава, јер гусле чувају богатство српске народне баштине - поделио је Гујон са пратиоцима на друштвеним мрежама.
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)