ИМАМ ПОЗИВА НА БОЈКОТ СРПСКЕ РОБЕ?! Из џамије у јужном делу Косовске Митровице упућен апел верницима да се окрену "домаћим производима"

Д. ЗЕЧЕВИЋ

22. 11. 2022. у 08:00

У ЏАМИЈИ у јужном делу Митровице, имам Екрем Авдију позвао је вернике и грађане да не користе српске производе.

ИМАМ ПОЗИВА НА БОЈКОТ СРПСКЕ РОБЕ?! Из џамије у јужном делу Косовске Митровице упућен апел верницима да се окрену домаћим производима

Фото Д. Миловановић

У говору после недељне молитве, како су пренели портали на албанском језику на Косову, он је апеловао на Албанце да "непријатељу не јачају економију" и да се оријентишу на домаће производе.

- Позивајући на бојкот српских производа, што је својевремено радио и хоџа главне приштинске џамије, имам из јужне Митровице заговара неку врсту хладног рата у трговинској размени са централном Србијом, а што је у најмању руку смешно, јер то само може штетити Албанцима на КиМ - сматра Радош Петровић, председник Удружења привредника севера Космета.

Фото Д. Зечевић

Он указује да у албанским трговинама готово да нема робе произведене на Косову, јер већина стиже из централне Србије, Македоније, Хрватске, Немачке... Према његовим речима, изјава имама је исхитрена, а "уместо да позива на мир и суживот, помешао је политику у економију":

- Купци албанске националности српску робу бирају због цене, али пре свега због квалитета. Логично је да су због ближег транспорта производи из централне Србије далеко јефтинији него они из земаља у окружењу, а о квалитету да не говорим. Већина купаца не гледа декларацију, иако су у једном периоду трговинске радње из политичких разлога биле приморане да испред робе на рафовима истакну натпис из којих земаља долази. Све то није спречило купце албанске националности да купују наше производе, а којима ће се, сигуран сам све више враћати, јер је несташица хране све присутнија на европском тржишту.

Петровић подсећа да су током пандемије ковида 19, када је била несташица брашна, а касније и уља и шећера, на КиМ с радошћу дочекивани камиони са српском робом, а уверен је и да ће се исто дешавати и убудуће.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (3)

КРАЈ: З1 укида емитовање усташке емисије Бујица