ВУЧИЋ: Ко даје за право Хрватима да одређују чију ће нафту Србија куповати
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић налази се на Самит у Прагу о иницијативи за успостављање Европске политичке заједнице.
Тањуг
У обраћању из Прага рекао је да се није свађао са хрватксим новинарима, већ је одговарао на њихова добацивања.
- Када немате аргументе морате да упадате некима у реч и да вичете. Нажалост има медија у Србији који су једва чекали да на такав начин пренесу. Постоји та мрежа људи који се радују сваком неуспеху Србије, мислећи да је то неуспех Вучића - каже председник.
- Да покушам да одговорим на то. Србија може да увози сваку нафту осим руске. Па у праву сте. Свако може да оде у Јасеновац, ако се не зове Александар Вучић, и ако није председник Србије. Свако може да користи ћирилицу, али искључиво у четири зида. Свако може да каже шта год пожели, осим Срба, који не могу да подигну глас ни по питању свог броја, права - каже он.
Председник је запитао ко даје за право Хрватима да одређују чију ће нафту Србија куповати.
- И када су све то радили, и забрањивали приступ Јасеновцу, ја сам и тада говорио да нисмо имали проблема са коришћењем Јанафа, нафтовода који смо заједно градили у Југославији. Били су поуздан снабдевач. Али то више нису, а притом 70 одсто бизниса Јанафа се заснива на Србији. Никада не каснимо ни дана са плаћањем.
Он каже да нам је само ово фалило са свим проблемима.
- Они су интервенисали да то не буде пуштено. Нема објашњења. Чинило ми се у једном тренутку да је покушао да прича, али ја нисам желео да причам.
Препоручујемо
САМИТ У ПРАГУ: Вучић поручио - "Научили смо да трпимо притиске, али никада нећемо довести Србију у опасност" (ФОТО/ВИДЕО)
06. 10. 2022. у 13:08 >> 18:27
ВУЧИЋ: Не кривим Хрватску, она само ради свој посао, који ради још од 1941!
06. 10. 2022. у 12:59
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду
ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.
06. 11. 2025. у 12:50
Коментари (65)