ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА РУМЕНОМ РАДЕВИМ: Главна тема енергетика - прихватио позив на отварање гасног интерконектора између Бугарске и Грчке
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић разговарао је телефоном са председником Републике Бугарске Руменом Радевим.
Фото: Инстаграм
Председник Вучић је прихватио позив председника Радева да почетком октобра учествује у церемонији отварања гасног интерконектора између Бугарске и Грчке, саопштила је Служба за сарадњу с медијима председника републике.
Двојица председника су констатовали да ће овај интерконектор допринети гасној диверсификацији у региону, као и јачању регионалне сарадње у области енергетике, неопходне у актуелним компликованим геополитичким околностима.
Председници Вучић и Радев су истакли да су посвећени јачању добросуседских односа Србије и Бугарске, као и сарадње у свим областима од интереса за обе земље, наводећи значај пројеката у области саобраћајне инфраструктуре и енергетике.
БОНУС ВИДЕО:
АПЛАУЗ ЗА ВУЧИЋА: Председник на прослави Дана српског јединства, слободе и националне заставе
Препоручујемо
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (6)