ШЕШЕЉ О ОПАСНОМ ПЛАНУ ЗАПАДА ЗА КОСОВО И МЕТОХИЈУ: Србија никада не сме пристати на модел "две Немачке" (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК СРС Војислав Шешељ изјавио је данас да "модел две Немачке" није решење за Косово и Метохију.
Фото: ЕПА/Коча Сулејмановић
- Што се тиче Кетрин Ештон, то је глупост која код Срба неће проћи. У две Немачке је живео исти народ, који се само идеолошки разликовао. Овде то не долази уобзир и Србија никада не сме пристати на то да такозвано Косово буде део УН – рекао је Војислав Шешељ.
Шешељ сматра да Албанци немају рационално руководство. Лидер радикала истиче да Србима мора пружити заштиту Србима са Косова и Метохије.
- Матица мора стајати одлучно уз њих и то би требало да знају све западне силе – рекао је лидер радикала за ТВ Пинк.
Када је у питању иницијатива Отворени Балкан, Шешељ каже да је увек био за економску сарадњу, царинску унију, јер је, додаје, она корисна за све земље, а највише за Србију.
Препоручујемо
ШЕШЕЉ О НОВИМ ПОТЕЗИМА ЗАГРЕБА: Хрватска спремила Србији списак уцена (ВИДЕО)
02. 09. 2022. у 19:33
ШЕШЕЉ УПОЗОРАВА: Америка наставља своју антисрпску политику
01. 09. 2022. у 00:40 >> 23:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (2)