БОРЕЉ СЕ ПОСЕБНО ЗАХВАЛИО ВУЧИЋУ: Срећан сам, мора се пронаћи решење и за регистарске таблице
ВИСОКИ представник ЕУ за спољне послове Ђузеп Борељ изјавио је да га веома радује постизање договора о личним документима између Београда и Приштине и истакао и одличну сарадњу САД и ЕУ.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/buducnostsrbijeav
- Срећан сам што могу да саопштим да после састанка у Бриселу и после ангажмана у Приштини и Београду последњих дана имамо споразум о слободном кретању између председника Александра Вучића и (самозваног) премијера Аљбина Куртија. Уз посредовање ЕУ, Србија је пристала да уклони документе за улазак и излазак за оне са (тзв.) косовским личним картама и (лажна држава) Косово да не уводи документе за улазак и излазак за оне са српским личним картама. Косовски Срби, сви грађани ће моћи слободно да се крећу уз личне карте. ЕУ је за то добила гаранције од премијера Куртија. Веома сам срећан што смо пронашли европско решење које помаже путовању између (тзв.) Косова и Србије. То је у интересу свих грађана Косова и Србије. Желим да се захвалим двојици лидера који су ово урадили. А посебно председника Вучића који је данас показао одговорност и лидерство - рекао је Борељ у видеу објављеном на Твитеру.
Борељ је додао и да се мора пронаћи решење и за регистарске таблице.
- Али овај рад са слободом кретања није завршен. Још увек има неких проблема. Очекујем од двојице лидера да покажу прагматизам и конструктивност у решавању проблема са регистарским таблицама. Много пута сам рекао, у време рата у Украјини, са изазовима са којима се ЕУ суочава, нама у Европи не требају проблеми, не требају нам тензије. Треба нам решење, потребно нам је решење за западни Балкан. Постоје неки проблеми који остају, морамо наставити да радимо на решавању. Данас је веома добар дан - закључио је Борељ.
Препоручујемо

"ДА КУЦНЕМ У ДРВО": Зашто Срби куцају у дрво против несреће - овако је настао обичај
27. 08. 2022. у 08:04

НАЈКРАЋИ ТЕСТ ИНТЕЛИГЕНЦИЈЕ: Покушајте да одговорите на три питања - већина погреши
27. 08. 2022. у 08:38

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (17)