ВУЧИЋ ЈАСАН: Жеља Србије да буде једина не-НАТО земља у региону!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је да је Србија војно неутрална, и да ће тако остати осим ако већина не одлучи другачије.

ФОТО: ТАНЈУГ/ ЈАДРАНКА ИЛИЋ/ нр
- Ми смо окружени НАТО земљама. Наша је жеља да будемо једина не-НАТО земља у региону - рекао је Вучић.
- Мој предлог ће бити да се у наредном периоду уведе обавезни војни рок од 90 дана, сваки човек то може да посвети. Тиме се стиче одговорност, тиме мушкарци добијају на вредности, схватају шта је патриотизам. Онда постаје другачији однос и према послу. Тиме бисмо такође снажили наше приградске градове, када би поново касарне биле пуне. Ми јужно од Чачка имамо мало војника, и у том региону би се поспешиле сиромашније средине - казао је председник, и додао да је на парламенту да то прихвати или одбије.
Препоручујемо

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)