ВУЧИЋ О СИТУАЦИЈИ НА КИМ: Дијалог са Приштином готово не постоји, они то не желе!

Новости онлајн

06. 05. 2022. у 18:15

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић представио је на конференцији за новинаре десет тачака.

ВУЧИЋ О СИТУАЦИЈИ НА КИМ: Дијалог са Приштином готово не постоји, они то не желе!

Фото: Printscreen TV Pink

У другој тачки председник је говорио о Косову и Метохији. 

- Обавили смо важне разговре са представницима међународне заједнице и покушаје разговора са представницима Приштине. Од када влада Аљбин Курти ми имамо за 50 посто више напада на Србе на Косову и Метохији. На то није реаговао нико и нико не жели да се бави Србима на КиМ - рекао је Вучић. 

- Свет се данас лицемерно позива на повељу и резолуцију УН, а истовремено не поштује Резолуцију 1244. Дијалог готово не постоји. Представници са Косова и Метохије дијалог нису желели. 

- Цела политика данас свела се на то да би многи да глуме локалног Зеленског, многи би да глуме жртве, а да им нико ништа не ради. И зато сте могли да прочитате у медијима како Србија некога жели да нападне, наравно да је реч о најгорим лажима - навео је Вучић. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (1)

Истражујемо: Колика је стварна распрострањеност болести зависности од игара на срећу у Србији?