БРНАБИЋЕВА ОДЛУЧНО И ЈАСНО ДЕМАНТУЈЕ: "Нисмо обећали ни договорили увођење санкција Русији!"
ПРЕМИЈЕРКА Ана Брнабић изјавила је данас да "жели да демантује" спекулације да је већ договорено да Србија уведе санкције Русије, и то чини, како је нагласила, "потпуно јасно и одлучно, ништа није обећано и договорено".

Ана Брнабић, Фото Танјуг
- Увек причамо истину грађанима. Једини је став у овом тренутку, став нашег Савета за националну безбедност и Владе, а то је да смо против увођења санкција Русији, као и да поштујемо територијални интегритета Украјине - рекла је Брнабићева, за Радио-телевизију Србију (РТС).
Она је навела да је тешко бранити принципијелни став Србије, али се "то чини из дана у дан, јер смо изложени свакодневно притисцима".
- Међународно право је јасно, то што га силе света употребљавају на начин како њима одговара у датом тренутку, то је друга ствар. Нас као територијално малу земљу брани то међународно право - рекла је Бранабићева.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)