КУРТИ ПРВО НАБАВЉА ОРУЖЈЕ, А САД ПРЕТИ УЈЕДИЊЕЊЕМ: На Косову и у Албанији живи један народ, границе су нам наметнуте
ПРЕМИЈЕР лажне државе Косово Аљбин Курти изјавио је у интервјуу за грчки лист Катимерини да „на Косову и у Албанији живи један народ”, те да су „границу наметнули Југославија и Србија”.
Фото АП
Овим је Курти недвосмислено позвао на уједињење лажне државе са Албанијом, што је посебно алармантно с обзиром на то да ова изјава долази након сазнања да је Велика Британија испоручила веће количине противтенковских ракета тзв. Косову.
– Албанија и Косово су две различите државе, али не и два различита народа. Проблем је када Београд ускочи и жели да поткопа нашу државност и наше институције. Тада је природно да желимо да будемо јачи, јер Србија је много јача од нас – изјавио је Курти.
Подсетимо, у петак је у Приштину стигао први контингент противтенковсих ракета NLAW од укупно 50 договорених. Испорука из Лондона део је аранжмана који је крајем фебруара утаначио Курти са британским премијером Борисом Џонсоном.
"ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО!" Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска
УКРАЈИНСКЕ снаге настављају упорно да бране џеп око Покровска и Мирнограда, упркос немилосрдним руским нападима који све више угрожавају линије снабдевања и повећавају ризик од потпуног окружења-
06. 11. 2025. у 14:56
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду
ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.
06. 11. 2025. у 12:50
Коментари (2)