МИНИСТАР АЛЕКСАНДАР ВУЛИН: Хоћу да сав српски свет зна да можемо да будемо поносни на нашег председника Вучића
МИНИСТАР полиције и лидер Покрета социјалиста Александар Вулин огласио се уочи сутрашњег обраћања председника Александра Вучића поводом наставка напада на Србију.
Фото: Танјуг
- Пошто знам шта ће председник Вучић сутра рећи, хоћу да сав српски свет зна да можемо да будемо поносни на нашег председника и на историју коју ствара. Пријатељи ће се радовати, непријатељи љутити и бринути и помало лудети. Уосталом, доста је стрпљиво трпео сав балкански олош и оне којима служе - изјавио је Александар Вулин.
Подсетимо, после набавке кинеских ФК-3 противваздушних одбрамбених система за нашу земљу, самозвани премијер тзв. Косова Аљбин Курти и председник Црне Горе Мило Ђукановић кренули су у пропагандну акцију против Србије.
Мило Ђукановић је изјавио да да се Србија наоружава из земаља које се "појављују као отворени непријатељи Европе и НАТО-а", иако је Србија набавила дефанзивни кинески систем.
Самозвани премијер лажне државе Косово Аљбин Курти изјавио је да "то што се Србија наоружава није безбедно по (лажну државу) Косово и регион" и да "Србија то ради јер се плаши да ће остати сама". Као и Ђукановић, Курти је исто покушао јавност да доведе у заблуду говорећи о наоружавању Србије, иако је ФК-3 ПВО систем.
Тим поводом, сутра ће у преподневним часовима уследити одговор председника Србије Александра Вучића.
Препоручујемо
ПУКОВНИК ЗОРИЋ: Вучић први после 40 година купио систем који штити небо Србије
12. 04. 2022. у 21:07
ВУЧИЋ ОДГОВАРА КУРТИЈУ И ЂУКАНОВИЋУ: Председник Србије се обраћа нацији
12. 04. 2022. у 21:06 >> 09:18
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ОВО СУ КРИЛИ: Испливала дуго чувана тајна Ане и Бастијана
РАЗВОД Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера била је једна од главних вести претходне године.
02. 01. 2026. у 08:40
Коментари (0)