КРОЗ "БРОЈАЧИЦУ" ПРОШЛО ОКО 500.000 ПОТПИСА: РИК, захваљујући специјалној машини, лакше барата обимном документацијом

С. С. Р.

17. 03. 2022. у 10:10

ГЛАВНИ помагач члановима Републичке изборне комисије је машина "бројачица" која је пребројала све изјаве грађана који су подржали странке, коалиције и кандидате, а који су се пријавили за парламентарне и председничке изборе 3. априла. А, током ове кампање било је скоро пола милиона таквих папира.

КРОЗ БРОЈАЧИЦУ ПРОШЛО ОКО 500.000 ПОТПИСА: РИК, захваљујући специјалној машини, лакше барата обимном документацијом

Фото РИК

Кроз њу је прошло око 220.000 изјава бирача које су стали иза неког од осморо кандидата за новог председника Србије. Још више је радила током провере за трку за нови скупштински сазив. Током пријављивања у РИК, странке и коалиције су у документацији приложили око 240.000 парафа.

Фото РИК

Иначе, тим око напредњака је поднео више 150.000 оверених изјава бирача када су предлагали Александра Вучића за председничку трку, док су, уз парламентарну листу, донели више од 50.000 парафа. Кандидате социјалиста за нови скупштински сазив подржало је око 20.000 људи, док су остале већинске партије предавале од 10.000 до 15.000 потписа. Минимум за мањинске странке је 5.000 парафа. "Бројачица" је прецизна, па је у много случајева кориговала заступнике листа који су се забројали за по неколико потписа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

ПОСТАЛЕ СУ ЊЕГОВ ЗАШТИТНИ ЗНАК: Зашто је Луис носио галабије?