ВУЛИН ОДГОВОРИО ВЕСЛИЈУ КЛАРКУ: Свака антируска хистерија увек садржи у себи и антисрпску хистерију
МИНИСТАР полиције Александар Вулин прокоментарисао је данас интервју пензионисаног генерала и бившег команданта НАТО-а у Европи Веслија Кларка, у коме је за Глас Америке правдао агресију НАТО-а на СР Југославију, истакавши да "не постоје никакве паралеле између интервенције НАТО-а у СР Југославији и руске инвазије на Украјину".

Фото: Танјуг/ОМК МУП Републике Србије/DoD photo by R. D. Ward
- Када Весли Кларк, вођа убица из 1999. године, и Џејми Шеј, творац израза "колатерална штета" којом је објашњавана смрт десетина наше деце, почну да објашњавају да је убијање Срба у НАТО агресији хумано колико и потребно, онда знате да је свако њихово позивање на међународно право цинизам и лаж. Онај ко осуђује борбе у Украјини, тај мора да осуди НАТО агресију на СР Југославију - рекао је министар Вулин.
Вулин је додао и да онај ко не тражи да НАТО одговара за ратне злочине у Србији нема право да било коме суди у Украјини.
- Онај ко покушава да на тлу Србије направи лажну државу Косово, нема права да говори о територијалном интегритету било које друге државе. Онај ко предводи антируску хистерију, нема права да Србији одређује шта ће да ради и како ће да мисли - додао је министар, и закључио:
- Свака антируска хистерија увек садржи у себи и антисрпску хистерију, и тако је било одувек.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ У АКЦИЈИ - Погледајте како су уништили утврђене положаје украјинске војске

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (8)