БОРИС ЏОНСОН ПРОВОЦИРА СРБЕ: Путин је као Милошевић

Novosti online

05. 03. 2022. у 20:45

ПРЕМИЈЕР Велике Британије Борис Џонсон сматра да Владимир Путин и Слободан Милошевић имају заједничке карактеристике, истичући да је Милошевић тај који је "Србе убедио да се на Косову и Метохији родио национализам и српска нација".

БОРИС ЏОНСОН ПРОВОЦИРА СРБЕ: Путин је као Милошевић

Фото: Профимедиа

Он је у интервјуу за "Ел Паис“казао да верује да постоји веома блиска аналогија између садашњег понашања Путина и онога што је Слободан Милошевић урадио последњих година.

- Веома је интересантно да су оба лидера дуго на власти, обе аутократе имају за циљ раст, настоје да ојачају своју унутрашњу позицију и проналазе велики националистички циљ - рекао је премијер Џонсон.

Џонсон тврди да је Милошевић покушао да убеди Србе да су Косово и Метохија место где су се "родили национализам и српска нација“ .

- Слободан Милошевић је идентификовао Косово (и Метохију) као место рођења српске нације и инспирисао је свој народ заблудом да ту земљу треба ослободити и спасти - рекао је Џонсон.

Каже да постоји велика сличност између "катастрофалне грешке Милошевића" и онога што је руски председник рекао о Кијеву, пореклу руске религије, културе и цивилизације и његовим циљевима за Украјину.

Џонсон је говорио и о Хашком трибуналу и доказима против Русије.

- Када је у питању Међународни кривични суд, ово је њихов случај. То би требало да буде прикупљање доказа. Ако постоје докази о коришћењу илегалне муниције, касетних бомби или недозвољеног оружја, то ће морати да се реши у Холандији - рекао је Џонсон.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (26)

ШЕШЕЉ О ТРЕНУТНОЈ ПОЛИТИЧКОЈ СИТУАЦИЈИ: Каја Калас је нико и ништа, Французима не плаћати за авионе ако не повуку признање тзв. Косова