ПОНИШТЕНА ПРЕСУДА ИВАНУ ТОДОСИЈЕВИЋУ: Ново суђење за "вербални деликт" у фебруару
ВРХОВНИ суд тзв. Косова укинуо је пресуду Специјалног одељења Основног суда у Приштини којом је Иван Тодосијевић, бивши министар локалне самоуправе, због изјаве о случају Рачак, осуђен на две године затвора због "изазивања националне и верске мржње, раздора и нетрпељивости" и одлучио да случај врати на поновно суђење.
Фото Архива
Наиме, како је за "Новости" рекао Небојша Влајић, бранилац Тодосијевића коме је и званично уручена писмена одлука Врховног суда, пресуда је укинута после подношења његовог захтева за заштиту законитости односно ванредног правног лека, а поновно суђење заказано је за 11 фебруар ове године.
- Уколико судско веће поступи по примедбама које сам поднено, односно уколико желе да раде поштено и без пристрасности, Тодосијевићу ће бити изречена ослобађајућа пресуда - истиче адвокат Влајић за "Новости", напомињући да је одлука Врховног суда за уважавање правног лека реткост али да је праведна и правична.
И док адвокат Влајић наглашава да нигде на свету не постоји казна за вербални деликт, Основни суд у Приштини осудио је на две године затвора Тодосијевића, бившег министра и председника Привременог органа општине Звечан, као и челника Српске листе, децембра 2019 године због изјаве коју је дао током обележавања двадесетогодишњице бомбардовања тадашње СРЈ да је Рачак који је био поводод за бомбардовање - измишљен.
Оптужница којом му се ставља на терет "подстицање на националну, верску мржњу односно нетолераанцију" изазвала је револт међу српским живљем у покрајини док су политички представници Срба истицали да се том пресудом жели забранити Србима да мисле и да говоре.
БОНУС ВИДЕО: БИЈУ РАФАЛИ, ПСУЈУ НАМ МАЈКУ СРПСКУ - Потресна исповест старице из Рудара
Препоручујемо
ХИСТЕРИЈА БОСАНСКИХ МЕДИЈА: Нападају муфтију Дудића јер је похвалио Вучића (ФОТО)
13. 01. 2022. у 12:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)