ДАРИЈА КИСИЋ ТЕПАВЧЕВИЋ ПОРУЧИЛА: Србија је гарант мира, стабилности и напретка на простору Западног Балкана
НА ТЕМЕЉИМА слободе која је извојевана у Другом светском рату, данас је Србија значајан чинилац и гарант мира, стабилности и напретка на просторима Западног Балкана, поручила је изасланик председника Републике Србије Александра Вучића, министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања проф. др Дарија Кисић Тепавчевић на обележавању 80. годишњице формирања Прве пролетерске народнослободилачке бригаде.
Фото: Новости онлајн
Министарка Кисић Тепавчевић је додала да је Србија данас економски јака и развијена, привредно снажна, стабилна, војно неутрална и, као лидер у региону, гарант је бољег живота свих њених грађана
- Неговање слободарског духа, независности, равноправности, гајење добросуседских односа, поштовање принципа правне државе, људских и грађанских права и слобода јесу идеали које данас у пуној мери баштинимо и на којима се темељи пут којим идемо и на којем градимо још бољу, јачу и напреднију Србију - навела је Кисић Тепавчевић.
Проф. др Кисић Тепавчевић је рекла и да је Србија, борећи се за мир, једнакост равноправност у Другом светском рату, показала да је та борба у корену њеног народа и да је наша земља у том периоду имала један од најјачих антифашистичких покрета на свету.
Како је додала, Прва пролетерска ударна народноослободилачка бригада била је прва партизанска бригада у окупираној Југославији која је носила епитет елитне јединице Народноослободилачке војске Југославије.
- Други светски рат оставио је за собом трагичне последице масовног страдања недужних, као и велика материјална разарања. Други светски рат изнедрио је и антифашистички покрет, чије наслеђе баштини велика породица европских држава, градећи просперитетну будућност новим генерацијама - нагласила је Кисић Тепавчевић.
БОНУС ВИДЕО:
АФЕРА ЛОКЕРБИ: На данашњи дан 1988. године Пан Амов авион експлодирао је изнад Шкотске
Препоручујемо
"ДАЈТЕ ГОСПОДИНУ ПОЛИТИЧКОМ КОМЕСАРУ ОГЛЕДАЛО": Ана Брнабић одговорила Душану Петричићу
18. 12. 2021. у 09:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (3)