УКИНУТЕ СВЕ ГРАНИЧНЕ КОНТРОЛЕ ИЗМЕЂУ АЛБАНИЈЕ И КИМ: На свим пунктовима ће бити постављене камере
СЛОБОДНО кретање грађана у Албанији и на Косову и Метохији биће олакшано, а контроле на граници ће бити обустављене, саопштио је албански министар унутрашњих послова Бледар Чучи.

Фото: Ј. Матијевић
Министар албанске полиције је рекао да ће у сарадњи са својим колегом из лажне државе Косово Џељајем Свечљом, на граничним пунктовима бити постављене камере које ће служити за праћење улазака и излазака.
Према Чучијевим речима, иако то није део данашњих договора, то су тражили и албански премијер Еди Рама и премијер привремених институција у Приштини Аљбин Курти на свом последњем састанку.
- Нећемо чекати летњу сезону да олакшамо слободну циркулацију људи, посебно на главним граничним прелазима - навео је албански министар.
Камере ће аутоматски регистровати регистарске таблице аутомобила који пролазе преко границе без потребе да службеници проверају сваког возача.
Министар је такође појаснио да је у данима са великим приливом, попут свечаности од 28. до 29. новембра, са обе стране границе саветовано да обуставе све контроле и пусте моторна возила да пролазе без заустављања.
- Верујем да смо на правом путу да почнемо да доживљавамо олакшану циркулацију, а да нас не доживљавају као две различите државе - рекао је Чучи, а пренео албански Јуроњуз.
Препоручујемо

ОТВОРЕН МОСТ КОД ДУДИНОГ КРША: Спаја Косовску Митровицу са путем Приштина-Рашка
23. 11. 2021. у 21:06

ПЕТКОВИЋУ ЗАБРАЊЕНА ПОСЕТА КИМ: Сраман потез привремених институција у Приштини
23. 11. 2021. у 09:39

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (7)