"КОРНЕТ" СТИЖЕ: Вучић саопштио одличне вести - руске ракете "убице тенкова" ускоро у Србији
СРБИЈА ће до краја године добити противоклопне ракете „Корнет“ из Русије, рекао је председник Србије Александар Вучић после сусрета са председником Русије Владимиром Путином у Сочију.
Фото: Министарство одбране Руске Федерације
- Разговарали смо о војно-техничкој сарадњи и упознао сам Путина са разним променама односа снага у региону. Прве ствари добићемо до краја године, то није стратешка опрема, већ тактичка, противоклопна ракета „Корнет“, чији лансери и ракете делују против оклопне технике и то је веома важно за нашу војску - рекао је Вучић.
Вучић је раније рекао да је то „моћна ракета, јефтина је, а уништава тенк који кошта три или четири милиона. Ови западни тенкови и пет или више милиона“, рекао је председник Србије.
БОНУС ВИДЕО: АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ - Његова реакција ће вас одушевити
Препоручујемо
ВУЧИЋ СЕ ОБРАТИО ИЗ СОЧИЈА Путин ми је рекао: "Александре, решење ће бити добро"
25. 11. 2021. у 15:40
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (2)