СРБИЈА СПРЕМНА ДА РАЗГОВАРА: Завршен састанак са Лајчаком, сада је све на Приштини
ДЕЛЕГАЦИЈА Београда завршила је нешто после 12 часова билатералне разговоре са специјалним представником ЕУ Мирославом Лајчком у згради Европске службе за спољне послове у Бриселу.

Фото Тањуг
Разговори ће се наставити и по подне, али се очекује информација у ком формату ће они бити вођени, односно да ли ће се представници Београда и Приштине наћи за истим столом.
Састанак делегације Београда, на челу са директором Канцеларије за КиМ Петром Петковићем, са Лајчком трајао је сат времена дуже од предвиђеног.
Потврђено је да су кораци за формирање ЗСО били прво питање, као "питање свих питања", које је делегација Београда предочила на састанку с Лајчаком.
Истовремено, разговарано је и о другим ургентним темамама, енергетици, правосуђу, питању несталих, слободи кретања.
- Ми смо дошли да разговарамо и апсолутно смо спремни да разговарамо са Приштином. Зато смо овде. Сада је њихова конструктивност на испиту и да ли ће до директних разговора доћи, сада зависи искључиво од Приштине. Ми смо дошли у Брисел водећи се позивом ЕУ да данас разговарамо о формирању ЗСО, како је то најављено и у саопштењу ЕУ од 30. септембра - наводе у делегацији Београда.
Тренутно се делегација Приштине налази на састанку са ЕУ посредницима, а од исхода тог разговора зависи да ли ће бити трилатералног састанка по подне, или ће се разговори наставити билатерално.

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.
26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (0)