ЗАХАРОВА ГРМИ ЗБОГ НАПАДА НА СРБЕ: НАТО да обузда разуларене радикалне Албанце
РУСИЈА захтева да снаге НАТО на Косову и Метохији обуздају радикалне косовске Албанце, саопштила је портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова поводом најновијих напада РОСУ на север Косова и Метохије када је један Србин тешко рањен, а више њих повређено.

Фото: Јутјуб/Ruptly/Депоситпхотос
- Захтевамо да Мисија на Косову (и Метохији) испуни свој мандат у складу с Резолуцијом 1244 Савета безбедности УН и да обуздају разуларене радикалне косовске Албанце. Напомињемо да постојећи контингент НАТО има пуну одговорност за осигуравање мира и безбедности у покрајини - наводи се у саопштењу Министарства спољних послова Русије.
Марија Захарова је указала на демонстративно одбијање Албанаца са Косова и Метохије да одустану од својих агресивних планова с циљем да очисте Косово и Метохију од неалбанског становништва, стварањем неподношљивих услова за живот.
Руско министарство је одлучно осудило поступке приштинских власти који су, како се наводи, свесни некажњивости и који користе сваки повод да би, уочи локалних избора 17. октобра, изазвали међу локалним становништвом талас србофобије и на том таласу превагу ултранационалистичких снага неспособних за договор.
Захарова је оценила да је очигледно да радикална "влада" Аљбина Куртија не сматра да има икакве обавезе, отворено игнорише чак и оне на Западу који настављају да лобирају за међународну легализацију незаконите, једнострано проглашене независности тзв. Косова.
- Упозоравамо: такав став Приштине и нејасна реакција њених ‘покровитеља’ неизбежно изазивају кретање ка отвореном сукобу, уништавају претпоставке за наставак, и без тога блокираног дијалога две стране - истакла је Захарова.
БОНУС ВИДЕО - БИЈУ РАФАЛИ, ПСУЈУ НАМ МАЈКУ СРПСКУ: Потресна исповест старице из Рудара о насиљу албанских "специјалаца"
Препоручујемо

СРЂА ТРИФКОВИЋ УПОЗОРИО НАЦИЈУ: Албанци имају зелено светло да раде шта год хоће
14. 10. 2021. у 13:14

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (2)