СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА РАМЕ У ПРИШТИНИ: Србија изводи театралне маневре на северу КиМ
АЛБАНСКИ премијер Еди Рама рекао је данас у Приштини да "Србија изводи театралне маневре на северу Косова".

Фото АП
На конференцији за новинаре после састанка са премијером привремених приштинских институција Аљбином Куртијем Рама је оценио да „нема сумње да је на првом месту и пре свега Србија та која мора да призна ову неповратну реалност".
- Заиста је жалосно то што смо уместо конкретног напретка дијалога ка узајамном признању и коначном ослобађању од прошлости, данас сведоци театралних војних маневара Србије на граници са сувереном државом Косово - рекао је Рама, преноси Газета експрес.
Оценио је да "ти маневри" не штите Србе на северу КиМ, као и да они "нису угрожени".
- Ти маневри заправо не штите грађане, како тврди званично руководство Београда, чак ни неки духови поражених војних генерала на бојном пољу пре више од 20 година, који су изгледа изашли из гроба, тврдећи да се штити интегритет и безбедност грађана Србије на Косову - изјавио је Рама.
Албански премијер Еди Рама боравиће данас на Косову где ће, како је најављено, са представницима привремених приштинских институција разговарати о напетостима на северу КиМ, али и о иницијативи Отворени Балкан.
Приштински медији преносе да није у плану састанак премијера Албаније са председницом привремених приштинских институција Вјосом Османи, нити са председником парламента Глауком Коњуфцом.
Препоручујемо

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.
26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (7)