ВОЈСКА СРБИЈЕ СА ЧЕТИРИ ОКЛОПНА ВОЗИЛА КОД ЈАРИЊА: Срби и даље на барикадама, Росу се не повлачи (ВИДЕО)

ПРОТЕСТ Срба с Косова и Метохије, незадовољних распоређивањем специјалних снага полиције на административним прелазима Јариње и Брњак и одлуком Приштине о замени регистарских таблица, ушао је у другу седмицу.

ВОЈСКА СРБИЈЕ СА ЧЕТИРИ ОКЛОПНА ВОЗИЛА КОД ЈАРИЊА: Срби и даље на барикадама, Росу се не повлачи (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Екипа РТС-а забележила је јутрос и припаднике Војске Србије на путу који води до Јариња.

Тренутно су ту четири оклопна возила која су од административне линије удаљена мање од два километра. Реч је о два "лазара" и два "милоша".

Засада није познато из које су јединице припадници Војске Србије који су поред њих.

Војска Србије поседује базу која је у близини Јариња.

Војска Србије је у повишеној борбеној готовости због ситуације на северу Космета, а у протекла три дана ову територију надлетале су и борбене летелице Војске Србије.

На терену нема наговештаја скорог решења, јавља репортер РТС-а. Не повлаче се припадници специјалне јединице косовске полиције. Због њиховог присуства Срби не престају да се окупљају и захтевају повлачење уредбе о пробним таблицама за аутомобиле из централне Србије.

Док се то не догоди, Срби држе у блокади магистралне правце Рашка - Лепосавић и Рибариће - Зубин Поток.

Осми је дан кризе, а у протекла три дана налетали су и ратни ваздухоплови снага безбедности Србије. Виђени су прво налети борбених хеликоптера, налети "орлова" и "мигова 29", и налет два "орла" у ниском лету. Простор је надлетао и хеликоптер Кфора.

Јучерашњи налети авиона српског ратног ваздухопловства и хеликоптера Кфора одвијали су се у време када су министар одбране Небојша Стефановић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић обишли део војних снага које се налазе у стању повишене борбене готовости, а распоређене су у оквиру тактичких група које се налазе у гарнизону у Рашки, војној бази "Рудница" и на правцу ка административном прелазу Јариње.
Са њима је био и амбасадор Русије у Београду Александар Боцан-Харченко.

Бонус видео:

Смена припадника Росу на административном прелазу

 

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (1)

ГОДИНАМА ЈЕ НА МУЗИЧКОЈ СЦЕНИ: Знате ли чиме се Ана Николић бавила пре него што је постала певачица?