ПОЧЕЛИ НАПАДИ: Жесток притисак на Србију на самом почетку седнице Савета безбедности
КАРМЕЛ Агиус, председник Међународног резидуалног механизма, на самом почетку седнице Савета безбедности Уједињених нација, напао је Србију зато што није изручила своје гражане Вјерицу Радету и Петра Јојића.
Фото АП
Агиус је рекао да Србија не испуњава своје обавезе, пошто неће да преда Петра Јојића и Вјерицу Радету.
- Прошло је више од шест година од како је Србији затражено да изда налоге за хапшење ових особа, и ово је трећи пут да је Србија одбила то да уради. Србија пркоси међународној заједници и доводи у питање ауторитет међународне заједнице.
Подсетимо, у току је седница Савета безбедности Уједињених нација, на којој ће се расправљати о раду Међународног резидуалног механизма за кривичне судове.
Србију ће на седници представљати председник Александар Вучић, који је поручио да је тим наше земље спреман да штити интересе Србије, као и да предаја није опција.
Препоручујемо
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (5)