СРБИН НА ОБЕЛЕЖАВАЊУ “ОЛУЈЕ”: Сада је потребнији здрав мозак и чист разум, него јак желудац

Какав ће бољитак имати Срби у Хрватској од тога што ће се Милошевић појавити у Книну?

СРБИН НА ОБЕЛЕЖАВАЊУ “ОЛУЈЕ”: Сада је потребнији здрав мозак и чист разум, него јак желудац

Новости

МОЖДА се хрватска врхушка спрема да ове године, са книнског трга, проговори о невиним српским жртвама, протераним животима, отргнутим детињствима, терору над старима који нису хтели да беже са свог прага...

Можда ће и Анте Готовина, коме се судило у Хагу, погнути главу и признати да је и под његовом командом почињен организован прогон читавог једног народа...

Када би ово био сценарио, многи Срби, без обзира на то где се налазе, пожелели би да ове године буду у Книну, на обележавању "Олује". Али, Загреб ће и сада славити годишњицу "величанствене војно-полицијске акције", с тим што су сада били упорни у позивима Србима да им се придруже. Колебања су их само охрабрила.

Новоизабрани потпредседник хрватске владе Борис Милошевић, који је дошао на функцију као представник Срба - најављује премијер Андреј Пленковић - ићи ће на прославу у Книн!

- Ако је мој долазак гест, имам желудац за сваку врсту геста за коју сматрам да би побољшала статус моје заједнице - говорио је Милошевић претходних дана.

Пуно уважавање и дивљење заслужују наши сународници који већ деценијама бију битку за опстанак на КиМ, у Црној Гори, Републици Српској, Хрватској... И нема љутње, кад, притиснути мукама, кажу: "Лако је србовати из Београда." Разумемо. Само не разумемо какав ће конкретно бољитак имати Срби у Хрватској од тога што ће се Милошевић појавити у Книну? Како ће то отерати кошмаре преживелих из избегличке колоне од 250.000 људи?!

Милановићу, Пленковићу и осталима у Загребу треба макар један Србин да би опрали мрачан историјски дан. Да трајно ударе печат "одобрено" на Туђманову наредбу да "хрватске снаге треба да нанесу такве ударце да Срби практично нестану".

Зато је политичким представницима Срба у Хрватској сада био много потребнији здрав мозак и чист разум него јак желудац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (10)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ