САНКЦИЈЕ

Ивана Станојевић
Ивана Станојевић

11. 01. 2025. у 07:00

ПОДРЖАТИ санкције институцији коју не признајете, можда није амерички изум, али је, без сумње, у вашингтонској кухињи, доведен до савршенства.

САНКЦИЈЕ

Ивана Станојевић

Конгрес САД сагласио се са увођењем казнених мера Међународном кривичном суду у Хагу, јер је лане издао налог за хапшење израелског премијера Бењамина Нетанијахуа. На први поглед легитиман став, добија сасвим другачији смисао у контексту чињенице да Америка тај суд уопште не признаје! У изјави уочи гласања у Конгресу представник Брајан Маст, који води Комитет за спољне послове овог скупштинског дома, назвао је правосуђе са седиштем у Хагу "судом кенгура" и образложио да је закон донет са 243 гласа "за" и 140 "против", "јер Суд тражи хапшење премијера нашег великог савезника, Израела".

Да би се, дакле, изнова доказала као пријатељ Израела, Бела кућа је сама себи пљунула у уста и то не прикривено и изокола, него најотвореније, довикујући целом свету оно што је од давнина познато: "Кадија те тужи, кадија ти суди".

Џаба сав правдољубив свет устаје у одбрану несрећних палестинских цивила, и подсећа да је, од избијања сукоба пре нешто више од годину дана, убијено безмало 50.000 људи, САД се позивају на чињеницу да је то учињено у знак одмазде за погибију око 1.200 људи и узетих 250 талаца, 7. октобра 2023, под дигирентском палицом палестинске екстремистичке организације Хамас.

Иако Америка сав терет крвопролића ставља на Хамас и уводе санкције Кривичном суду иако је, истовремено са издавањем налога за хапшење Нетанијахуа и његовог бившег министра одбране Јоава Галанта, овај трибунал тражио да се слободе лише и три висока члана Хамаса. Дакле, господо судије Међународног кривичног суда, у праву сте кад захтевате хапшење хамасоваца, али не и кад исто тражите за лидера земље коју Вашингтон подржава, ма шта он урадио. А уочи комеморације поводом 80. годишњице ослобођења нацистичког логора Аушвиц, влада у Варшави се, брже-боље, одазвала ставу САД да не треба хапсити Нетанијахуа ако 27. јануара дође у Пољску и гарантовала му слободу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.

31. 07. 2025. у 17:34

Коментари (0)

КО ЈЕ ХИБЕРНИЈАН? Вреднији тим од Олександрије али Партизан на крилима клинаца није аутсајдер у двомечу