АЗЕРИ СЕ УЗДАЈУ У ЧУДО И СТАРОГ ЛИСЦА НА КЛУПИ: Исланђани почели да славе кад постигну почасни погодак

Оља Мркић

05. 09. 2025. у 11:31

ИСЛАНД почиње своју кампању за пласман на Светско првенство у фудбалу 2026. године сусретом са Азербејџаном у Рејкјавику.

АЗЕРИ СЕ УЗДАЈУ У ЧУДО И СТАРОГ ЛИСЦА НА КЛУПИ: Исланђани почели да славе кад постигну почасни погодак

FOTO: Tanjug/AP

Две победе над Црном Гором у Лиги нација и једна над Шкотском у пријатељском недавном сусрету су све што је Исланд "урадио" у последњих 15 месеци па се може рећи да им на старту овог циклзуса квалификација долази противник "по мери". Азери су у још већој кризи, јер немају победу у последњих десет утакмица, у истом раздобљу од 15 месеци.

Само два ремија, оба без постигнутог гола, па је и гол у поразу од Мађарске био разлог за славље јер је њиме прекинут "пост" дуг пуних 519 минута.

Француска је изразити фаворит ове групе, а Исланђани се надају да могу а Украјином да се боре за друго место, мада је то упркос проблемима које има "збирна команда" тешко поверовати имајући у виду тренутну форму, па ће ИСланд вероватно још мало причекати за други наступ на финалом турниру после дебија у Русији 2018. године.

Наде њиховог противника да ће стићи до Северне Америке делују у најбољем случају као чудо, а Азери се уздају да би то чудо могао да донесе искусни стручњак Фернандо Сантос који је 2014. године довео Грчку не само до завршног турнира него и први пут у историји "етникија" и у нокаут фазу, пре него што је са Португалом освојио Европско првенство и Лигу нација, успут одвевши и "навигаторе" на два мундијала.

Ипак, било би потребно нешто невероватно да се тај низ Португалца настави у Северној Америци следеће године одвођењем Азербејџана на њихов први велики турнир икада.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,47)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

БРУКА! Србија покрадена на Евробаскету као нико!