БОРАЦ ИДЕ У МОСТАР ПО "ДУПЛУ КРУНУ": Први меч финала Купа Босне и Херцеговине

О. М.

08. 05. 2024. у 11:17

БОРАЦ из Бање Луке гостује Зрињском у првој утакмици финала Купа Босне и Херцеговине.

БОРАЦ ИДЕ У МОСТАР ПО ДУПЛУ КРУНУ: Први меч финала Купа Босне и Херцеговине

Две ове сезоне најбоље екипе у Босни и Херцеговини поделиће између себе оба домаћа трофеја. Неизвесно је само да ли ће то бити на равне части или ће неко да освоји "дуплу круну".

Борац је три кола пре краја лидер шампионата са пет бодова више од Мостараца, чији градски ривал Вележ је далеко иза на трећем месту са чак 20 бодова мање.

У три овосезонска првенствена дуела обе екипе су по једном победиле, а један меч је завршен без победника. У Мостару, на стадиону под Бијелим бријегом састали су се у 22. колу, а Борац је однео минималну победу. Гол је постигао Вуковић у 33. минуту. "Племићи" су се реванширали само неколико недеља касније када је у Бањој Луци било 2:1 за њих. том победом остали су у трци за титулом.

После пораза од Борца у Мостару, везали су осам првенствених победа, а у само две од њих су примали голове, један у реваншу Борцу од 2:1 и три у победи од 4:3 над Сарајевом.

Борац је за то време два пута ремизирао, против Вележа и Сарајева, уз поменути пораз од Зрињског.

Бањалучани су без пораза у гостима од трећег кола првенства када их је у Сарајеву савладао Жељезничар. То им је уједно и једини пораз на страни у домаћим оквирима и један од само два у сезони, први је био у квалификацијама за Лигу конференција од Аустрије из Беча.

Реванш је 15. маја на Градском стадиону у Бањој Луци.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2-3 (квота 1,96)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

А ПОСЛЕ ТУЧЕ... Жељко Обрадовић не да Нанелију да игра против Звезде?!

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а бура се тим поводом није стишала ни када је на ред дошла сама утакмица.

19. 05. 2024. у 19:28

ДОСТА СА ЛАЖИМА! Црвена звезда објавила комплетан снимак и детаље разговора који су претходили тучи Нанели - Лазаревић! (ВИДЕО)

"ДОСТА СА ЛАЖИМА!" Црвена звезда објавила комплетан снимак и детаље разговора који су претходили тучи Нанели - Лазаревић! (ВИДЕО)

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а тим поводом су се, по други пут у дану, огласили из црвено-белог табора.

19. 05. 2024. у 17:01

ЗВЕЗДА ПРЕДЛАГАЛА ДА СЕ СНИМЦИ ОБРИШУ! Партизан о тучи Нанели - Лазаревић: Где је нестао један минут снимка?

"ЗВЕЗДА ПРЕДЛАГАЛА ДА СЕ СНИМЦИ ОБРИШУ!" Партизан о тучи Нанели - Лазаревић: Где је нестао један минут снимка?

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а тим поводом су се огласили из црно-белог табора.

19. 05. 2024. у 17:24