БРИЖ ЗА ТРЕЋЕ ЕВРОПСКО ФИНАЛЕ: Фиорентина брани гол предности на "Брејделу"

О. М.

08. 05. 2024. у 10:01

КЛУБ БРИЖ дочекује Фиорентину у реваншу полуфинала Лиге конференција. Утакмица се игра на стадиоу "Јан Брејдел" од 18 часова и 45 минута.

БРИЖ ЗА ТРЕЋЕ ЕВРОПСКО ФИНАЛЕ: Фиорентина брани гол предности на Брејделу

Фиорентина брани 3:2 из прве утакмицце од пре шест дана у Фиренци. Победоносни погодак постигао је Ензола у 91. минуту и то након што је Бриж изједначио у 63. минуту са играчем мање.

Био је то први пораз белгисјког представника после седам везаних победа, од којих последњих шест без примљеног гола, укључујући и две четвртфиналне против ПАОК-а.

Бриж је у великој форми што га је довело и на чело белгијске Про лиге, иако је у плеј-оф ушао са четврте позиције. Имали су чак 18 бодова мање од тадашњег лидера Ројал униона, што је на старту доигравања преполовљено на девет а сада су први са три бода предности.

Препород Брижа почео је када је екипу преузео Ники Хајен. Дотадашњи помоћник Ронија Деиле који је добио отказ после пораза од Синт Тројдена иако је само три дана раније екипу увео у четвртфинале лиге конференција, није почео баш обећавајуће, јер је деби обележио ремијем у градском дрербију против Серкла, али је тада уследила већ поменута серија коју је, само на кратко, прекинула Фиорентина.

Да су се опоравили од несрећног пораза у Фиренци, "црно-пплави" су показали већ у следећој утакмици, када су у гостима савладали још увек актуелног шампиона Белгије Антверпен. Домаћима није неки изговор што се спремају за финале Купа против Ројал Униона, јер и Бриж данас има важну утакмицу.

Хајен на тој важној утакмици можда неће моћи да рачуна на левог бека Бјорна Мајера. У тиму дефинитивно неће бити Оњедика који је искључен у првој утакмици. Голман Нордин Јакерс који је код Хајена добио предност у односу на искусног Мињолеа због повреде је пропустио меч са Антверпеном и неизвестан је и за вечерашњи меч.

Клуб Бриж је у низу победа постигао 17 голова, примивши само два, што не слути добро за Фиорентину, која је претрпела још један пораз у Серији А прошлог викенда, где су изгубили са 2:1. Био је то њихов други узастопни пораз у гостима, након што их је Аталанта декласирала са 4:1 у Купу Италије.

Осмо место Фиорентине на табели Серије А могло би да им обезбеди место у Лиги конференција следеће године, али ако желе Лигу Европе, њихов најбољи пут је победа у овогодишњем издању Лиге конференција, што би био искорак у односу на прошлосезонско изгубљно финале од Вест хема. Екипа Винченца Италијана не може да се ослони на своју форму у гостима, победивши у само две од 12 гостујућих утакмица 2024. године.

Италијано неће моћи да рачуна на Рикарда Сотиља, јединог повређеног играча у тиму гостију, који је постигао гол у првом мечу. Он је задобио прелом кључне кости, због чега ће остати ван терена до краја сезоне. Гаетано Кастровили је у његовом одсуству постигао почасни гол против Вероне, али није регистрован за Лигу конференција, па ће га вероватно заменити Кристијан Куаме или Џонатан Иконе.

Фиорентина је прошле године стигла до финала овог такмичења, а Бриж је у својој историји био по једном финалиста Лиге шампиона и Лиге Европе, сада има прилику да уђе и у треће финале.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1 (квота 2,50)

POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA

А ПОСЛЕ ТУЧЕ... Жељко Обрадовић не да Нанелију да игра против Звезде?!

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а бура се тим поводом није стишала ни када је на ред дошла сама утакмица.

19. 05. 2024. у 19:28

ДОСТА СА ЛАЖИМА! Црвена звезда објавила комплетан снимак и детаље разговора који су претходили тучи Нанели - Лазаревић! (ВИДЕО)

"ДОСТА СА ЛАЖИМА!" Црвена звезда објавила комплетан снимак и детаље разговора који су претходили тучи Нанели - Лазаревић! (ВИДЕО)

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а тим поводом су се, по други пут у дану, огласили из црвено-белог табора.

19. 05. 2024. у 17:01

ЗВЕЗДА ПРЕДЛАГАЛА ДА СЕ СНИМЦИ ОБРИШУ! Партизан о тучи Нанели - Лазаревић: Где је нестао један минут снимка?

"ЗВЕЗДА ПРЕДЛАГАЛА ДА СЕ СНИМЦИ ОБРИШУ!" Партизан о тучи Нанели - Лазаревић: Где је нестао један минут снимка?

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а тим поводом су се огласили из црно-белог табора.

19. 05. 2024. у 17:24