ОКСЕР ЈЕ ПРАВА ДОМАЋИНСКА ЕКИПА, АЛИ... Лил је на прагу обарања клупског рекорда у броју утакмица без пораза

Оља Мркић

10. 01. 2025. у 07:00 >> 17:19

ОКСЕР дочекује Лил у петак од 21.00 на стадиону "Абе Дешанз".

ОКСЕР ЈЕ ПРАВА ДОМАЋИНСКА ЕКИПА, АЛИ... Лил је на прагу обарања клупског рекорда у броју утакмица без пораза

Foto: Profimedia

"Доге" играју фантастично ове сезоне, а нарочито се то може рећи за период од друге половине септембра до данас, пошто су имали краћу резултатску кризу од краја августа до средине наредног месеца.

Тада су везали четири пораза, али је потом уследио низ од 18 утакмица без изгубљене. Када су после поменута четири пораза ремизирали са Стразбуром а онда победили нејаки Авр, никоме још ни на памет није падало да је за Лил кренула славна епизода. То је постало јасно свима након што су савладали Реал Мадрид у Лиги шампиона где су затим пали и Атлетико, Болоња и Штурм, да би само Јувентус нашег Душана Влаховића изборио реми.

У првенству су ремизирали са Марсељом, Монаком, Лионом и Ницом, а савладали Ленс и Тулуз - све су то екипе из врха табеле, од другог до осмог места. Добили су и учесника Лиге шампиона Брест и то у време када је ова екипа изашла из кризе која ју је бацила у други део табеле.

С друге стране, Оксер који је прошле године без већих проблема изборио повратак у Лигу 1 ове сезоне показао је зубе великима у неколико наврата. Нарочито је била импресивна победа на гостовању Марсељу и реми у Лиону, али то су ипак једина четири бода која је Оксер узео на страни у повратничкој сезони.

Зато су код куће бодове препустили само Монаку (сва три), Пари Сен Жермену и Лансу (по један), мада ту треба додати и куп-катастрофу против друголигаша Данкерка.

Упркос великим кадровским проблемима Лил је фаворит у овом дуелу и очекујемо да ће без већих проблема донети три бода из Бургоње.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,91)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Иран гледа и не верује: Ево шта је сад урадио Доналд Трамп

Иран гледа и не верује: Ево шта је сад урадио Доналд Трамп

Док је на снази и даље крхко примире, које је прекинуло напад на Иран започет од стране САД и Израел (чиме су изазвали и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију), и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.

04. 05. 2026. у 12:25

Коментари (0)

Трансфер бомба! Црвена звезда доводи сјајно појачање, Дејан Станковић лично одабрао! Скаути више пута ишли да се увере у толики квалитет