БОХУМ И МАЈНЦ ТРАЖЕ ПРВУ ПОБЕДУ: Дерби зачеља отвара девето коло Бундеслиге
ДЕРБИ зачеља отвара девето коло немачке Бундеслиге. У Бохуму домаћа екипа дочекује Мајнц од 20 часова и 30 минута.
Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH
Ово су две једине преостале екипе у најјачем разреду немачког фудбала које су још увек без победе.
Бохум је освојио четири бода, два више од данашњег ривала, а у последњих пет кола је играо нерешено са две екипе из врха, Лајпцигом и Ајнтрахтом.
У прошлом колу изгубили су од Фрајбурга са 2:1. Бохум је имао неколико добрих прилика за изједначење, али се још једном показало да је завршница велики проблем најнеефикаснијег тима лиге. Бохум је постигао само шест голова, а најбољи стрелац тима са два поготка је некадашњи нападач Партизана Такума Асано. Јапанац је оба гола постигао у ремију 2:2 са Аугзбургом, а једном је погодио и у купу, али то није било довољно Бохуму да прође Арминију из Билефелда.
У прошлом колу Мајнц је угостио Бајерн и изгубио са 3:1. Рекло би се да су прошли боље него Бохум који је од Бавараца доживео катастрофу од 7:0. Бохум је екипа која игра много отвореније и више нападачки, што их је и у последњем међусобном сусрету коштало убедљивог пораза, било је 5:2 за Мајнц.
Ипак се чини да је Бохум ове сезоне нешто мање лоша екипа, што се види и из поменутих ремија са Лајпцигом и Ајнтрахтом, а то му даје улогу благог фаворита у овом дербију зачеља.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&0-3 (квота 2,05)
Препоручујемо
АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЋ ОДУШЕВИО СВЕТ СВОЈИМ ПОТЕЗИМА: Може ли ''премијерлигашка'' чета да заустави ''терор'' Србина?
27. 10. 2023. у 12:36 >> 12:36
ТОТЕНХЕМОВ НАЈБОЉИ СТАРТ ОД СЛАВНЕ 1960/61: Доноси ли Постекоглу титулу "певцима" после 63 године?
27. 10. 2023. у 14:38 >> 14:38
У КАУНАСУ СЕ ИГРА "ПРЉАВА" КОШАРКА: Жалгирис има јак домаћи терен!
27. 10. 2023. у 09:40
"ЗЕЛЕНИ" ПРАВДАЈУ НОВАЦ: Најсветлија тачка је Матијас Лесор!
27. 10. 2023. у 10:10
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!
Најновије вести из Денвер нагетса, НБА клуба за који игра Никола Јокић, нису нимало наивне а тичу се управо српског аса.
24. 02. 2026. у 17:55
ЦЕЛА БОСНА НА НОГАМА: Чувени српски фудбалер преузима сарајевски клуб?!
НИЈЕ дуго трајао боравак бившег тренера Црвене звезде, Славише Стојановића на клупи сарајевског Жељезничара. Ипак, овај клуб би врло брзо могао да пронађе његову замену.
24. 02. 2026. у 16:49