ВИЛА ПРВИ ФАВОРИТ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА: Легија кроз иглене уши до групне фазе

О. М.

21. 09. 2023. у 13:25 >> 13:25

ВИЦЕПРВАК Пољске Легија дочекује Астон вилу у првом колу групе "Е" Лиге конференција. Утакмица се игра на "Стадиону Војске Пољске" од 18 часова и 45 минута.

Легија је прошла сито и решето на путу до групне фазе. Прво су једва савладали Ордабаси, после 2:2 у гостима стрепели су у реваншу последњих десетак минута али су ипак сачували вођство од 3:2.

Затим су против бечке Аустрије изгубили код куће са 2:1, али су у реваншу победили са 5:3. Пети гол постигли су у десетом мминуту зауставног времена након што су Бечлије три минута раније смањиле на 4:3.

Плеј-оф је био најтежи тест за Пољаке. Мидтјилланд је у првој утакмици три пута водио, а Легија три пута стизала. У реваншу је било 1:1 после регуларног тока и продужетака па се приступило једанаестерцима. Повремени пољски репрезентативац Кацпер Тобијаш одбранио је одлучујући пенал и одвео Легију у групну фазу.

Легија је нову сезону у домаћој лиги започела са четири победе и два ремија у шест мечева.

Астон вила је тек у заврници Премијер лиге обезбедила седмо место и пласман у плеј-оф за Лигу конференција.

Шкотски Хибернијан није био дорастао великом ривалу па је, после 5:0 у Единбургу и 3:0 у Бермингему, Вила обезбедила групну фазу, где ће уз Фјорентину и Ајнтрахт бити главни фаворит за освајање трофеја.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,50)

РУСИЈА ИЗНЕНАЂЕНА: Дејан Станковић преузео Спартак, али оно што су тада урадили поједини запослени у клубу - све је запањило

Досадашњи тренер Ференцвароша Дејан Станковић има нови клуб, након што је са поменутим освојио титулу првака Мађарске. Али нови почетак - није баш идеалан. Напротив.

01. 06. 2024. у 19:13