"ЈАРЧЕВИ" ОПЕТ УДАРАЈУ У "ЖУТИ ЗИД": Дортмунд брише сећања на разочаравајући крај прошле сезоне

О. М.

19. 08. 2023. у 09:00

У првом колу немачке Бундеслиге Борусија Дортмунд дочекује Келн. Утакмица је на програму од 18.30 на стадиону ''Сигнал Идуна Парк''.

ЈАРЧЕВИ ОПЕТ УДАРАЈУ У ЖУТИ ЗИД: Дортмунд брише сећања на разочаравајући крај прошле сезоне

Танјуг/ап

У првом такмичарском мечу ове сезоне Борусија Дортмунд је у гостима у првом колу купа савладала Шот Мајнц резултатом 6:1. Повели су у 22. минуту преко Себастијана Алеа, а два минута касније су удвостручили предност преко Јулиана Бранта. У 34. минуту домаћи су успели да смање предност, а само минут касније Але је поново повећао предност гостију. У другом делу меча Борусија је постигла још три гола, а стрелци су били Марсел Сабицер, Доњел Мален и Јусуфа Мукоко.

У припремном периоду одиграли су седам пријатељских утакмица и забележили шест победа уз један реми. Претходне сезоне титула им је измакла у последњем колу, јер нису успели да савладају Мајнц на свом стадиону. На крају су заузели друго место са 71 бодом, колико је сакупио и првопласирани Бајерн, али због боље гол-разлике "салатара" је припала Баварцима.

Борусија из Дортмунда ће сезону почети без петорице повређених играча: Џејмија Бајона Гитенса, Жилијена Дуранвила, Томе Менијеа, Ђованија Рејне и Никласа Сулеа. Да ствар буде још гора за "милионере", под знаком питања су и Карим Адејеми, нови капитен Емре Џан, Матеу Мореј Бауза и Феликс Нмеча.

Након што је прошлог викенда постигао два гола, очекује се да Себастијен Але предводити напад у формацији 4-2-3-1, са Донијелом Мален, Марком Ројсом и Џулијаном Брантом иза нападача.

У последњој такмичарској утакмици Келн је у гостима после продужетака савладао Оснабрик у првом колу купа резултатом 3:1. Гостујући тим је повео на крају првог полувремена када је Денис Хусеинбашић асистирао Бену Шмицу који је постигао гол. До изједначења је дошло у 73. минуту, пошто је играч домаћих после промашеног пенала послао одбијену лопту у мрежу. У регуларном времену више није било промена резултата, а нову предност домаћем тиму донео је Саргис Адамјан у 93. минуту. Три минута касније предност је повећао Јулијан Шабо, што је био и коначан резултат.

Келн је у припремном периоду одиграо шест пријатељских утакмица, остваривши три победе, два ремија и један пораз. Прошлу сезону завршио је на 11. месту на табели са 42 бода, осам мање од седмопласираног Ајнтрахта из Франкфурта.

Јарчеви такође имају неколико повређених играча, а очекује се да ће Ноа Катербах, Јан Тилман и Штефен Тигес пропустити гостовање на Вестфалену.

Последњи сусрет ових ривала на овом стадиону завршен је са пола туцета голова у мрежи Келна 6:1.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&3+ (квота 1,97)

БРУКА КАКВУ РОЛАН ГАРОС НЕ ПАМТИ: Русија у шоку, нико не верује шта се дешава у Француској (ФОТО)

Француска и Русија немају баш најбоље најбоље односе откако је рат у Украјини почео у фебруару 2022. године, а то може да се види и на актуелном Ролан Гаросу, где се дешавају неке досад незабележене ствари.

29. 05. 2024. у 21:15

ОВО ЈЕ ИСТИНА О ТЕШКО БОЛЕСНОМ СИНУ: Не, није тачно да је Новак Ђоковић одбио да слави поене

Новак Ђоковић је на Ролан Гарос дошао са додатним теретом, какав га обично није пратио на путу ка великим тениским успесима. Не само да није освојио ниједну титулу у 2024, већ није одиграо ниједно финале. Падале су му и туђе металне флаше на главу, борио се са здравственим тегобама, а онда је неко решио да измисли једну "емотивну причу" која везе са истином нема.

29. 05. 2024. у 20:55

РУСИЈА ЈЕ ШОКИРАНА: Дејан Станковић преузео Спартак, али оно што је онда урадио син легенде СФРЈ фудбала - запањило је све у клубу

Досадашњи тренер Ференцвароша Дејан Станковић има нови клуб, након што је са поменутим освојио титулу првака Мађарске. Али нови почетак - није баш идеалан.

29. 05. 2024. у 14:48