ПСВ ЈЕ У СТРАШНОЈ ФОРМИ: Утрехту на руку не иде ни традиција

О. М.

12. 08. 2023. у 11:01 >> 11:01

ПРВА утакмица суботњег програма холандске Ередивизије на програму је у Ајндховену од 16 и 30 када ПСВ дочекује екипу Утрехта.

"Филипсовци" су прошлу сезону завршили као вицешампиони, са седам бодова заостатка за шампионом Фејенордом и као освајачи Купа пошто су у финaлу на пенале савладали Ајакс.

Ову сезону отворили су титулом , пошто су у борби за "Штит Јохана Кројфа", холандском суперкупу савладали Фeјенорд са 1:0 и то на "де Кајпу".

Осим овога, ПСВ је почео добро и у квалификаcијама за Лигу шампиона где је у првој утакмици трећег кола са убедљивих 4:1 савладао екипу Штурма. У каквој фантастичној форми је екипа Петера Боса најбоље говори податак да је последњи пораз претрпела још у фебруару, у првој утакмици шеснаестине финала Лиге Европе од Севиље.

После тога изгубили су само још један меч и то пријатељски против Сент Тројдена у коме је Бос на полувремену извео цео први тим и шансу дао резервистима.

У припремном периоду Утрехт је одиграо четири пријатељске утакмице, уз мешовити учинак. У првој утакмици поражени су од Шахтјора из Доњецка 4:2, а потом победили у дуелу против ОФИ Крита са 2:0. Серију утакмица наставили су поразом од италијанске Болоње 2:1, а у последњем мечу пред почетак сезоне играли су против екипе која је испала из шпанске Ла Лиге, Еспањола и у том мечу су забележио убедљив тријумф од 3:0.

У суботу ће против традиције играти и Утрехт, с обзиром да у последњих шест мечева у Ајндховену против ПСВ-а нису успели да освоје бодове.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2+ (квота 1,55)

НЕВИЂЕНА БРУКА: УЕФА вратила Русију у такмичења, али...

РУСИЈА и Украјина су и данас извори најважнијих вести на свету. Све везано за њих се прати из минута у минут, уживо, и то не само рат у Украјини, већ и сви пратећи догађаји. Спорт свакако спада у оне сфере живота које "погађа" овај сукоб и најновија дешавања у њему изазивају велику пажњу јавности. А за све је "крива" последња информација из врха УЕФА.

10. 06. 2024. у 20:01

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН: Ево шта је Александар Зверев урадио

То да је Карлос Алкараз освојио Ролан Гарос, победивши у финалу париског гренд слема Александера Зверева, Немца руског порекла, била је тениска вест дана у недељу. Али, дан касније, поражени финалиста је у центру пажње. Са правом.

10. 06. 2024. у 19:42