ПОБЕДНИК БЕЖИ ИЗ "ЦРВЕНЕ ЗОНЕ": Радник гостује Лучанцима у дербију зачеља Супер лиге Србије
МЛАДОСТ из Лучана дочекује екипу Радника из Сурдулице у последњој утакмици 34. кола доигравања за опстанак у „Моцарт бет Супер лиги“ Србије.

Фото: Н. Параушић
Обе екипе су драстично подигле форму у последње време, Лучанци последњих нешто више од месец дана, а за Сурдуличане се може рећи од почетка пролећног дела првенства.
Младост је 14. на табели, а у последњих пет кола доживела је само један пораз. Било је то у претпрошлом колу код куће од Напретка (0:1), с којим су, занимљиво, одиграли без голова у Крушевцу пре три недеље.
У прошлом колу, победом над нишким Радничким, Младост је изашла из зоне директног испадања и сада заузима место које води у бараж. Само три бода Лучанце сада деле од позиције која гарантује опстанак у Суперлиги, 12. места које тренутно држи суботички Спартак.
Радник је на 13. месту на табели са бодом више од Младости и два мање од Спартака, који је већ одиграо свој меч 34. кола у коме је поделио бодове са новосадском Младости ГАТ. То значи да би му победа у овом мечу гарантовала излазак из опасне зоне, први пут у сезони. Сурдуличани су уз Колубару и Младост ГАТ најнеефикаснији тим у Лиги са само 23 постигнута гола. У последњих десет кола Радник је скупио солидних 17 бодова, али је на тим утакмицама забележио гол-разлику 7:4.
Ови ривали су одиграли два меча у регуларном делу сезоне. У Лучанима је Младост победила са 3:2, док је у Сурдулици Радник остварио минималну победу.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој
новој апликацији.
НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 1,72)
Препоручујемо

ГВАРДИОЛА ПРОТИВ АНЧЕЛОТИЈА: Реал је највећа препрека Ситију на путу ка триплети
09. 05. 2023. у 14:01 >> 14:01

КОШАРКАШИ СРБИЈЕ ДОБИЛИ НОВОГ СЕЛЕКТОРА! Ево ко је званично заменио Светислава Пешића
Светислав Пешић не само да од данас више није селектор кошаркашке репрезентације Србије, већ је одмах именован његов наследник.
30. 09. 2025. у 15:55

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
30. 09. 2025. у 12:50

СПЛИТ У ШОКУ: Стигли бројни навијачи, носе заставу "Крајина живи вјечно!" (ФОТО)
Најновије вести из спорта шокирале су Хрватску.
29. 09. 2025. у 17:25
Коментари (0)