ДЕРБИ ТУРСКЕ ПРВЕ ЛИГЕ: На утакмицама Ејупсора ретко пада више од једног гола
ДРУГОПЛАСИРАНА екипа турске прве лиге (други ранг такмичења) Ејупспор у 29. колу гостује Сакаријаспору, који заузима пету позицију на табели.

Foto: Profimedia
Прве две екипе иду директно у Суперлигу, а тимови пласирани од трећег до седмог места у плеј-оф, с тим што трећепласирани тим има директан пролаз у финале разигравања.
Ејупспор има 53 бода, седам мање од лидера Самсунспора и само бод више од трећепалсираног Ризеспора, док Сакаријаспор заостаје за данашњим противником четири бода.
Сакаријаспор је у серији од три победе и на све три је дошло 3+. У претходној рунди, "бизони" су на гостовању савладали Адануспор са 3:0, а у последњем мечу код куће су угостили Бодрумспор и победили са 2:1.
Ејупсор долази у Адапазар после минималног пораза на свом терену од Ризеспора. То је била четврта узастопна утакмица екипе са Златног рога која је завршена резултатом 1:0, а шеста у последњих осам.
У првом делу сезоне Ејупспор је на свом терену победио са 2:1 после преокрета. Повели су гости преко Касонга у шестом минуту а изједначио је Нијаз пола сата касније. Гости су цело друго полувреме имали играча мање. а у том периоду је Ејупспор промашио и пенал, да би победу донео Нијаз својим другим голом у трећем минуту зауставног времена.
Препоручујемо

ОДРЕКЛА СЕ РУСИЈЕ ЗБОГ СРПСКОГ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦА! Руси открили зашто је њихова звезда узела држављанство Србије
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети бројних санкција, па и спортских, услед чега бројни руски врхунски спортисти не могу да учествују на међународним надметањима. Због тога је једна звезда Русије решила да промени спортско држављанство - и узме српско, а није се дуго чекало на реакцију руских званичника.
06. 05. 2025. у 19:27

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА ТУКЛИ "ГРОБАРА"?! Александар Пријовић открио шок детаље туче играча и гостију ноћног клуба (ВИДЕО)
Кошаркашки клуб Партизан саопштио је у понедељак касно увече да су се три играча црно-белих "нашла усред инцидента који се догодио недалеко од познатог београдског ноћног клуба", а дан касније огласио се и фудбалер Александар Пријовић, који је био на истој локацији, и ког су поједини српски медији довели у везу са овим скандалом.
06. 05. 2025. у 17:02

ФСС ПОТВРДИО: Драган Стојковић Пикси одлази у Милано
Фудбалски савез Србије имао је данас саопштење за јавност - поводом дешавања у репрезентацији.
06. 05. 2025. у 14:10
Коментари (0)