ИГРАЈУ ЗА ЧАСТ И 2,8 МИЛИОНА ЕВРА: Дортмунд гостује у престоници Данске

М.Т.

02. 11. 2022. у 17:36 >> 17:36

ДОМАЋИН је једини тим без постигнутог гола ове сезоне у Лиги шампиона.

ИГРАЈУ ЗА ЧАСТ И 2,8 МИЛИОНА ЕВРА: Дортмунд гостује у престоници Данске

Фото: Profimedia

Што се тиче групе "Г", све је већ познато када су у питању путници у осмину финала Лиге шампиона, као и који тим наставља у Лиги Европе и ко је завршио европску одисеју. Копенхаген је овај последњи тим, а вечерас од 21 сат на ''Паркену'' дочекаће Борусију Дортмунд у мечу последњег кола.

Меч нема никакав резултатски значај, али ће Копенхаген макар пробати да оствари победу на опроштају од Лиге шампиона пошто је дански тим један од четири у елитном такмичењу који ове сезоне још увек није успео да оствари победу. Копенхаген је у претходних пет кола поражен три пута уз два ремија и последњи је на табели са два освојена бода. Пробаће Данци да постигну и гол јер су једини тим који још увек ниједном није успео да затресе мрежу ривала у Лиги шампиона.

Све шансе Копенхагена да продужи своју европску одисеју окончале су се у прошлом колу против Севиље пошто је шпански представник славио са 3:0. Од тог пораза се Копенхаген опоравио победом против Рандерса у домаћем шампионату, а против Борусије ће бити без икаквог притиска.

За разлику од прошле сезоне када нису успели да се пласирају међу најбољих 16 тимова у Лиги шампиона, ове сезоне Борусија Дортмунд је тај циљ остварила још у прошлом колу захваљујући ремију са Манчестер ситијем. ''Милионери'' ће играти утакмицу без тензија против Копенхагена којег су у првом колу пред својим ''жутим зидом'' савладали са 3:0.

У Бундеслиги су прошлог викенда савладали Ајнтрахт са 2:1, иако је тим из Франкфурта био у најмању руку равноправан противник. Борусија против Копенхагена има и традицију на својој страни јер никад није у европским такмичењима поражена од неког данског клуба.

Копенхаген ће и даље бити без помоћи Акинкунмија Амоа, Зека и Николаја Боилсена који су дуже време повређени, а изостаће и штопер Давит Кочолава који је добио црвени картон против Севиље у прошлом колу. Борусија Дортмунд има знатно више проблема када је у питању састав за овај меч пошто због повреда неће бити Марка Ројса, Томаса Менија, Рафарела Герера, Себастијана Халера и Џејмија Бајно Гитенса. Док је под знаком питања играње Махмуда Дауда због проблема са раменом.

Ово ће бити четврти меч између Копенхагена и Борусије Дортмунд, а ''милионери'' су остварили све три победе у претходним мечевима.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,78)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!

ФУДБАЛЕРИ Динама из Загреба играће у Србији са Макабијем из Тел Авива, одлука је донета из сигуроносних разлога, а поред чињенице да публике неће бити оба тима суочена су са бројним логистичким изазовима.

01. 10. 2025. у 16:02

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Ево шта је Владимир Стојковић сада доживео

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Ево шта је Владимир Стојковић сада доживео

Када су минулог викенда Црвена звезда и Раднички 1923 из Крагујевца играли у првенству Србије, много вести везаних за ту утакмицу тицало се навијачког хаоса који је обележио поменути дуел, јер је голман Владимир Стојковић био на мети "делија", као неко ко је својевремено бранио Звездин гол, а потом уз паролу на мајици "Опростите ми ружну прошлост" стигао и у Партизан. Два дана после те утакмице, бивши репрезентативни чувар мреже опет је у жижи јавности.

01. 10. 2025. у 17:41

ГРОБАРИ ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ: Ево како ће ФК Партизан да прослави 80. рођендан!

"ГРОБАРИ" ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ: Ево како ће ФК Партизан да прослави 80. рођендан!

Фудбалери Партизана дочекаће екипу Војводине у суботу, 4. октобра, у оквиру 11. кола Суперлиге Србије, а истог дана, на истом месту, сви којима је црно-бела боја у срцу прославиће велики јубилеј – 80 година постојања Фудбалског клуба Партизан.

01. 10. 2025. у 12:46

Коментари (0)

Техноманија и Никола Симић – Нова Енергија која помера границе