КОРОНА ПОСУСТАЈЕ НА ЈУГУ: Свега седам новооболелих у Пчињском округу
ПРЕМА последњим подацима Градског штаба за ванредне ситуације у Врању од 218 узорака из Пчињског округа, 7 је позитивних на коронавирус.
Фото: Ј. С.
Од тог броја по 3 су из Врања и Владичиног Хана и један из Сурдулице. У осталим општинама Пчињског округа није било нових заражавања коронавирусом.
У ковид амбуланти у Врању током јучерашњег дана обављено је 87 прегледа, од чега је 31 број првих прегледа. Узоркована је крв код 35 пацијената и сачињено 28 РТГ плућа.
Урађено је 39 антигенских и два ПЦР теста, од којих су два позитивна на коронавирус. Дијагностикована је бронхопнеумонија код четири пацијента.
У ковид болници у Врању тренутно су хоспитализована 36 пацијената. Од тог броја 30 је позитивно на коронавирус, а 27 има бронхопнеумонију. На кисеонику су 22 пацијента. На болничко лечење у предходна 24 сата примљено је 6 пацијената, отпуштено четири, од којих је један транспортован за Крушевац и један за Сурдулицу. Тренутно је у ковид болници Врање 40 слободних постеља.
Препоручујемо
БРОЈНИ ДОГАЂАЈИ ОД МАЈА ДО СЕПТЕМБРА: Обелодањен програм врањског културног лета
19. 05. 2021. у 09:23
ВЕЛИКО ХАПШЕЊЕ НА ЈУГУ СРБИЈЕ: Приведено 13 особа због корупције
19. 05. 2021. у 18:53
ПОЧЕЛА ДЕЧЈА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА: "Народни универзитет" у Врању организује радионицу (ФОТО)
17. 05. 2021. у 17:39
НАКОН ПРАЗНИКА ПОВЕЋАНО ИНТЕРЕСОВАЊЕ ЗА ПРВУ ДОЗУ ВАКЦИНЕ: Врање у борби против короне
17. 05. 2021. у 15:25
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)