"ЛОМОНОСОВ" ЗА СРПСКЕ СТУДЕНТЕ: "Отворена врата" најстаријег и највећег руског универзитета
БУДУЋИ бруцоши и студенти у Србији, имаће прилику "прошетају" факултетима и упознају се саусловима уписа и школовања на једном од најпознатијих универзитета у свету. Московски државни универзитет "Ломоносов" ће, 23. маја одржати виртуелни "Дан отворених врата" за стране студенте, путем линка https://openday.msu.ru/en, на руском и енглеском језику.

Универзитет "Ломонсов"
Универзитет "Ломоносов" је највећи и најстарији у Русији, основан 1755. године, а у свом саставу има 41 факултет. Кампус Московског универзитета протеже се на око милион метара квадратних, на којем се налази око хиљаду зграда и пратећих структура - кухиња, спортских дворана... Главну зграду је дизајнирао архитекта Лев Владимирович Рудњев, да би Стаљин касније наредио изградњу још седам великих вишеспратних кула око града, названих седам сестара.
Централна кула има чак 36 спратова и висока је 240 метара, што износи 30 километара ходника и 5.000 соба. У централној кули, осим студентских соба, налази се и велика концертна сала, позориште, музеј, као и разне административне службе. Звезда на врху куле тешка читавих 12 тона, а фасаде су украшене џиновским сатовима, барометрима и термометрима, статуама, резбареним мотивима пшенице, совјетским грбовима.
Библиотека Универзитета Ломоносов, која носи име по чувеном књижевнику Максиму Горком, друга је по величини у целој Русији, са фондом већим од девет милиона књига, од којих је два милиона на страним језицима, са просечним бројем од 55.000 читалаца који изнајме око 5,5 милиона књига годишње.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)