СЕТ ОЛАКШИЦА ЗА УГОСТИТЕЉЕ У КОВИНУ: Умањена закупнина општинског простора и накнада за летње баште
ОПШТИНА Ковин припремила је сет олакшица за локалне угоститеље и мале предузетнике, како би им помогла да превазиђу потешкоће у пословању у овим сложеним епидемиолошким условима.
Фото: Ј Ј. Баљак
До тога је дошло након што су незадовољни представници угоститеља и власника радњи одржали састанак са председницом општине Сањом Петровић.
Одборници у локалној скупштини једногласно су усвојили одлуку да се, почев од 15. маја, свим угоститељима умањи накнада за коришћење простора на јавним површинама за постављање летњих башти, и то за 80 одсто. Та одлука ће важити до 30. септембра.
У овом сету олакшица нашли су се и предузетници и привредници, који користе простор у власништву Општине Ковине. Њима ће износ закупнине бити умањен за 50 одсто до краја године.
- Подршка предузетницима посебан је изазов за сваку локалну самоуправу, јер се локални буџет добрим делом пуни захваљујући њиховом раду. Зато планирамо да пружимо подршку и осталим категоријама, које нису обухваћене садашњим бенефитима – каже председница Сања Петровић.
Она је најавила да је у плану припрема новог сета олакшица за оне који су се до појаве пандемије успешно бавили сеоским туризмом, поготово великом броју домаћинстава у Скореновцу.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗА ДВА ДАНА ДУПЛИРАН БРОЈ НОВООБОЛЕЛИХ: У Јужном Банату регистрованa 152 новозаражена
21. 04. 2021. у 20:22
ОЧИСТИЛИ ДУНАВАЦ КОД КОВИНА: Акцијаши са приобаља уклонили чак 50 џакова отпада
16. 04. 2021. у 15:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)