У НОВОМ САДУ УСКОРО КАМПАЊА У ВЕЗИ СА ИМУНИЗАЦИЈОМ: Формираће се тим и план за подстицање вакцинације младих

СА циљем да се што већи број младих људи укључи у процес масовне имунизације у Новом Саду, у Градској кући одржан је радни састанак којем су присуствовали сарадник градоначелника Новог Сада Дамјан Ничић, члан градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Александар Софић и представници различитих институција, фондација и организација чије деловање подразумева рад са младима, односно рад за младе.

У НОВОМ САДУ УСКОРО КАМПАЊА У ВЕЗИ СА ИМУНИЗАЦИЈОМ: Формираће се тим и план за подстицање вакцинације младих

Фото: Прес служба града

На састанку је констатовано да је вакцинација најбољи начин да се заустави епидемија, као и то да су се том процесу процентуално најмање одазвали млади. Резултати истраживања показују да велики део те популације сматра да их вирус Ковид-19 неће у значајној мери погодити, а код неких је присутан и страх од тога да ће вакцина изазвати стерилитет.

Присутни су се сложили да је потребно да се на нивоу Града оформи тим и спроведе јединствена кампања, усмерена на младе, која би им помогла у решавању недоумица и различитим бенефитима мотивисала да се вакцинишу. У раду тима би, поред представника Града и Покрајине, учествовали и представници Универзитета у Новом Саду, Фондације ЕПК22, ОПЕНС-а, EXIT-а, Туристичке организације Града Новог Сада, Удружења угоститеља, Новосадског омладинског форума, медија и других организација.

Једна од првих активности која ће у том циљу бити организована 7. маја, на Медицинском факултету је трибина у оквиру које ће млади људи од стране стручних лица добити одговоре на сва питања и недоумице, а биће обезбеђен и видео пренос на порталима и друштвеним мрежама.

Осим тога, захваљујући мобилном пункту биће омогућена вакцинација на било којој локацији на територији Града Новог Сада.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПОСЛЕДЊИ СНИМАК МИЛОШЕВИЋА ПРЕ ОДЛАСКА У ХАГ: Запалио цигару у америчкој бази, збијао шале са војницима (ВИДЕО)