ПОДЕЛИЛИ РАДОСТ ПРАЗНИКА: Корисници социјалне заштите и мигранти заједно бојили ускршња јаја
КОРИСНИЦИ центра за пружање локалних услуга социјалне заштите и мигранти, избеглице и тражиоци азила из Прихватног центра у Врању поделили су радост фарбања ускршњих јаја у заједничкој акцији која је одржана у дворишту Центра уз примену свих епидемиолошких мера.
Фото: Ј.С.
Ивана Тасић директорка Центра каже да културолошке разлике не постоје када људи поштују празнике и обичаје свих вера и доносе заједничко задовољство што се видело на примеру данашње акције. Ранијих година су практиковани заједнички празнични оброци, али прошле и ове године због пандемије су изостала окупљања.
Фото: Ј.С.
На заједничком задатку три мајке и девет детета и мигрантског центра својим вештинама украсили су ускршња јаја уз свесрдну помоћ корисника Прихватилишта за стара и напуштена лица и Дневног биравка „Маштоленд“.
Плод ове акције коју су заједно организовале организације ИОМ, Комесаријат за избеглице и миграције РС и Индиго , а на иницијативу УНХЦР -а су 200 офарбаних јаја која ће корисницима Центра улепшати предстојеће празнике. Нису изостали ни поклони којима је УНХЦР даровао кориснике како би им редстојећи празници били лепши.
Препоручујемо
ДЕЦА УКРАШАВАЈУ ВАСКРШЊА ЈАЈА: Индивидуалне радионице у крушевачкој библиотеци
27. 04. 2021. у 09:16
УПОЗОРЕЊЕ ЗА ПРАЗНИКЕ: Крпељи су измилели, 20 одсто их је заражено лајмском болешћу!
28. 04. 2021. у 21:29
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)