ПРЕДАХ ЗА ВАСКРС: Тродневна пауза на вакциналним пунктовима у Краљеву
ОД почетка масовне имунизације становништва против ковида-19 крајем прошле године, у Краљеву је до сада укупно обављено 58.600 вакцинација. Од тога је прву дозу једне од четири расположивих вакцина примило 33.826 становника града на Ибру, док је ревакцинисано 24.774 грађана.

Фото:Г.Шљивић
По речима директорке краљевачког Дома здравља др Мирјане Крчевинац, мала, тродневна пауза на овдашењим вакциналним пунктовима биће за васкршње празнике, односно од великог петка 30. априла, па до 3. маја.
- Све активности настављамо од понедељка 3. маја. Уз ревакцинацију, спроводићемо и вакцинацију грађана првом дозом – каже др Крчевинац.
- Грађанима којима је ревакцинација заказана за ове нерадне дане, другу дозу примиће у понедељак и уторак. Односно, они који су то требали да учине у петак, ревакцинисаће се у понедељак, а они са термином за викенд у уторак.
Од 6. априла када је започела акција имунизације без претходно заказаног термина у Краљеву је 5.813 грађана вакцинисано „синофармом“, 486 „фајзером“ и 341 „спутњик“ вакцином.
Препоручујемо

ПАУЗА ЗА ПРВИ И ДРУГИ ДАН ВАСКРСА: У Власотинцу вакцинација и током празника
28. 04. 2021. у 14:51

ОБЕ ДОЗЕ ПРИМИЛО 22.346 ГРАЂАНА: Имунизација становништва против Ковида 19 у Краљеву
25. 04. 2021. у 11:58

ПОТВРЂЕН 51 НОВИ СЛУЧАЈ: Епидемиолошка ситуација у Краљеву и даље неповољна
21. 04. 2021. у 16:02

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)