"ЖОРЖ ДАНДЕН" У ВРАЊУ: Вечерас премијерно у Позоришту "Бора Станковић"
У ПОЗОРИШТУ ,,Бора Станковић'' у Врању вечерас у 19 сати премијерно ће бити изведена представа ,,Жорж Данден''. Комедију Жана Батисте Поклена, познатијег као Молијер, на сцену врањског театра поставио је редитељ Немања Савковић.
Фото: позориште "Бора Станковић"
У овој ансамбл представи за главну ролу, лик Жоржа Дандена, ангажован је гостујући глумац Ђорђе Велимировић, док је за остале улоге редитељ изабрао глумце врањског театра Јелену Филиповић, Ненада Недељковића, Милену Стошић, Душана Томића, Бојана Јовановића, Тамару Стошић и Марка Николића.
У постављању комада великог класика светске књижевности ангажовани су и драматург Александра Јовановић, костимограф Ивана Младеновић, инспицијент Јасмина Стошић.
За сценографију су се побринули Марјан Илић, Милан Стојићић и Драган Ђорђевић, док је музику изабрао сам редитељ. У екипи су још и Ненад Костић и Стефан Рашић задужени за светло, Горан Стојковић, тон мајстор, шминкерка Марија Ђорђевић, гардероберке Весна Младеновић и Јованка Михајловић. Прва реприза представе ,,Жорж Данден'' заказана је за уторак, 27. април, од 19 сати, а карте се могу купити на билетарници позоришта.
Препоручујемо
ВОЈВОЂАНСКИ ФЕСТИВАЛ СЛАВИ ЈУБИЛЕЈ: Свечано отварање и затварање можете пратити и онлајн
12. 04. 2021. у 13:33
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду
ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.
06. 11. 2025. у 12:50
Коментари (0)