КЊИГА НА ДАР”: Први живи песнички сусрет ове године у Параћину одржан испред Библиотеке
ПРВИ песнички сусрет чланова параћинског Књижевног клуба “Мирко Бањевић” са публиком ове године одржан је данас на новом тргу испред Библиотеке “Др Вићентије Ракић”, а судећи према интересовању средњошколаца и пролазника, песничка реч у пандемији истински недостаје.
Фото: З.Рашић
Организатор догађаја, поред клуба, била је управо Библиотека, чија директорка, Лепосава Иванковић, наглашава да се Вићентије Ракић залагао за васпитање игром и уметношћу, те би зато био срећан да види толико аутора и деце испред библиотеке. А нови трг незванично је већ понео његово име.
Сусрет под називом “Књига на дар” осмишљен је поводом сутрашњег Светског дана књиге и ауторских права. Присутни ученици су могли - осим да слушају поезију – још и да добију потписану књигу аутора. Сунчани дан и ентузијазам чланова клуба који су једва дочекали да говоре пред публиком учинили су овај поетски догађај скоро дирљивим. Све је обрадовао и долазак 80. годишњег Ђорђа Петковића, оснивача клуба и његовог почасног председника, који и поред позамашног броја година не одустаје од књижевности и ширења љубави према лепој речи.
А како наглашава председница КК „Мирко Бањевић“ Олга Ружић, због епидемије ковида књижевни догађаји су малобројни и организују се онлајн, па свима недостаје жива реч и јавни наступ. Овом пролечном читалишту подршку је пружила Технолошка школа, а присутни су били и гости из Крушевца и Ћуприје.
Препоручујемо
ПРАЗНИЧНА ДЕЖУРСТВА: Ове ће службе да раде у врањском Здравственом центру
09. 04. 2026. у 14:19
МЛАДИ АСОВИ НА ПОТЕЗУ: Врњачка Бања домаћин Светског шампионата у шаху
09. 04. 2026. у 13:36
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)
ОЛИВЕР Норт је амерички политички коментатор и пензионисани пуковник Корпуса америчких маринаца који сваком својом појавом подсети на контроверзе које се вежу за његово име.
09. 04. 2026. у 12:33
Коментари (0)